Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

31 травня - Всесвітній день без тютюну

Дата: 31.05.2023 15:46
Кількість переглядів: 155

 

Фото без опису

 

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла, - боротьба з нікотином триває.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.

Недавнє опитування показало, що дві третини курців помилково вважають, що куріння спричиняє невелику шкоду, або взагалі не завдає її, деякі з них прагнуть кинути палити і ще менший відсоток курців успішно відмовився від цієї шкідливої залежності.

Завдання Всесвітнього дня без тютюну - привернути увагу до небезпек для здоров’я, які тягне за собою вживання тютюну, і закликати до проведення ефективної політики щодо зменшення масштабів споживання тютюнової продукції в усьому світі.

Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області не лишається осторонь глобальної платформи для підвищення обізнаності про небезпеку вживання тютюну та сприяння щодо зменшення тютюнопаління. Так, нещодавно розпочато інформаційну кампанію до Всесвітнього дня без тютюну спільно із Центром громадянського представництва "Життя", шляхом публікування інформаційних матеріалів про шкідливий вплив нікотину, безтютюнових сумішей для паління та право кожного громадянина на бездимне середовище. Крім того, спеціалісти управління захисту прав споживачів суттєво активізували просвітницьку роботу серед населення, спрямовану на підвищення рівня обізнаності у сфері антитютюнового законодавства.

Держпродспоживслужба нагадує, що в липні минулого року набули чинності норми закону, який забороняє будь-яке куріння в громадських приміщеннях і на робочих місцях.

Варто зазначити, що в Україні спостерігається високий рівень дотримання бездимного законодавства, в тому числі завдяки широкій суспільній підтримці антитютюнових заходів. Результати громадського моніторингу 2022 року свідчать про високий рівень виконання закону — 80% кафе, барів і ресторанів дотримуються заборони будь-якого куріння в приміщеннях.

Це свідчить про свідомий вибір керівників закладів не лише дотримуватися закону, а й піклуватися про здоров’я своїх працівників та відвідувачів. 86% громадян, за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, підтримують розширення переліку вільних від куріння місць.

Нагадуємо, що у разі порушення ваших прав на бездимне повітря, Ви можете скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми «бездимного» законодавства. Зауважимо, що за куріння у заборонених законом місцях відповідальність несуть як курці-порушники, так і суб’єкти господарювання, у приміщенні або на території яких вчиняється правопорушення.

                             Коростенське районне управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь