Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Який саме шум є прийнятним, згідно чинного законодавства, а який порушує права громадян.

Дата: 29.05.2023 08:17
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Статтею 24 Закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” покладається обов’язок на всіх громадян, а також підприємства, установи, різні організації, державні та місцеві органи влади дотримуватися встановлених санітарними правилами норми допустимого шуму і звучання.

В нічний час (від 10 години вечора до 8 ранку) заборонено:

- гучно співати і кричати;

- використовувати феєрверки, салюти, апаратуру, яка відтворює звук;

- використовувати обладнання, що генерує шум.

Для оцінки рівня шуму в житлових приміщеннях сформульовані загальні норми допустимої гучності, що регламентуються наказом МОЗ від 22.02.2019 № 463.

Але є випадки, коли заборона на перевищення встановленого рівня шуму не поширюється (ч. 5 ст. 24 закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”), а саме:

- за наявності екстреної ситуації (наприклад аварія, пожежа, потоп, впало дерево на будинок тощо);

- якщо отримано дозвіл місцевої ради на проведення салютів, феєрверків в заборонений час;

- відзначення святкових, неробочих днів, днів міста, змагань та інших свят, позначених в рішення сесії місцевої ради;

- надання невідкладної допомоги;

- попередження і припинення порушень закону;

- коли шум в закритому приміщенні, за умови що він не поширюється за межі цього приміщення і його не чутно жителям прилеглих квартир;

- якщо джерелами шуму є обладнання та механізми, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умови прийняття всіх невідкладних заходів, які мінімалізують проникнення шуму в прилеглі приміщення;

- проведення зборів, мітингів, демонстрацій і походів, якщо про це своєчасно повідомлені органи місцевого самоврядування.

Куди звертатись у разі порушення режиму тиші для захисту своїх прав?

Для початку потрібно спробувати мирним шляхом вирішити питання тиші.

У разі, якщо порушення продовжуються, викликайте співробітників поліції за телефоном 102. Працівник поліції повинен зафіксувати факт порушення та скласти протокол про адміністративне правопорушення, який буде правовою підставою до подальшого покарання порушника тиші.

У випадку, коли шум виникає від роботи об’єктів, що розташовані в будинку чи біля нього, звертатися письмово потрібно в органи місцевого самоврядування та до Головного управління Держпродспоживслужби у вашій областіі.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Іншим можливим способом захисту своїх прав є звернення з позовом до суду. Так, особа може подати позов про відшкодування моральної чи навіть матеріальної шкоди, заподіяної систематичним порушенням режиму тиші.

Для того, щоб рішення суду було винесено на користь позивача, необхідно мати досить переконливі докази. Доказами можуть виступати звернення до поліції, показання сусідів, медичні довідки про завдання шкоди здоров’ю (довідка від лікаря, лікарняний лист, інші докази нервових розладів, порушень сну, погіршення слуху) та результати інструментальних вимірів рівнів шуму.

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь