Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

      Як виявити та запобігти насиллю в сім’ї

Дата: 22.05.2023 08:32
Кількість переглядів: 97

                Фото без опису

У виявленні фактів домашнього насильства  дитини велике значення має спостережливість педагогічних працівників закладу освіти, їх уважне ставлення до учасників освітнього процесу і здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дітей.  Тому, задля підвищення правової поінформованості освітян про поняття домашнього насильства, його різновиди,  алгоритм дій у разі  його виявлення, відповідальність за його вчинення, органи та установи,  які надають підтримку особам, що постраждали від домашнього насильства, фахівці системи безоплатної правової допомоги постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з педагогічними працівниками  задля підвищення правової обізнаності з питань домашнього насильства.

Насилля в сім׳ї є проблемою сьогодення, яке проявляється не тільки у фізичній, але й економічній, психологічній та сексуальній формі. Здебільшого потерпілими від домашнього насильства є жінки та діти, в поодиноких випадках потерпілими є чоловіки. Не всі особи, які страждають від домашнього насильства готові говорити про дану проблему. На це є різні причини: страх перед кривдником, невпевненість в собі, не бажання щось міняти, бо по-новому жити і це все спочатку починати. Часто постраждалі не можуть самі наважитися щоб розірвати коло насильства. Їм потрібний інформаційний та консультативний супровід, підтримка та захист.

Постраждалі або свідки домашнього насильства, щодо своїх близьких, рідних, знайомих, за захистом прав можуть звертатися до бюро правової допомоги чи суду.

«Також постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статі,  мають право на безоплатну вторинну правову допомогу яка включає в себе здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами».

Протидія домашньому насильству справа непроста, однак під силу кожному, якщо не мовчати. Треба говорити, повідомляти, інформувати, допомагати і просто не бути байдужими…

 

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.

Ярослав Савчук -  фахівець сектору «Лугинське бюро правової допомоги»

Коростенського МЦ з надання БВПД.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь