Заходи до 37-річниці аварії на ЧАЕС

Дата: 27.04.2023 13:41

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

26 квітня – знакова для України й усього цивілізованого світу дата, яка вже більше трьох десятиліть нагадує людству про найбільш масштабну техногенну катастрофу в світовій історії. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України та сусідніх країн в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Сьогодні наш обов'язок пам'ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.  Якби не їх мужність, самовідданість та високий професіоналізм наслідки для людства були б набагато гірші.

До цієї дати закладами культури проведено ряд заходів:

- Мітинг-реквієм, приурочений 37-им роковинам Чорнобильської трагедії (Лугинський Бк);

- книжкові інформаційні виставки (бібліотеки громади);

- в мережі фейсбук опубліковано інформаційні відео (бібліотеки громади);

- тематичні екскурсії для учнів ліцеїв (Лугинський народний краєзнавчий музей).