Профілактика хвороб риб у водоймах

Дата: 21.04.2023 10:30

👆Хворобирибможутьзавдавативеликоїшкодирибництву, тому для успішногорозведенняриби, отриманнявисокоїпродуктивностіводоймважливо знати і вмітидіагностуватинайбільшпоширенізахворюванняриб, ефективноздійснюватипрофілактичні заходи.

Хворобирибподіляють на
📌інфекційні, збудникамияких є
🔹бактерії,
🔹віруси,
🔹грибиабоводорості,
📌інвазійні, викликанітваринами паразитами:
🔹найпростішими,
🔹гельмінтами,
🔹ракоподібними та ін.

Виникненнязахворюваньтіснопов’язане з багатьма факторами, що впливають на життяриб у водоймі.

Так, наприклад, надлишоксірководнюабонедоліккисню в ставковоїводі, впливстічних вод, які потрапляють у ставки, та іншінегативнічинникизнижуютьстійкістьриб до захворювань, сприяютьпоширеннюхвороби.

Тому при постановцідіагнозунеобхідно не тількивизначитизбудника, а йвраховуватифактори, які могли б спровокуватиспалаххворобиабо стати безпосередньою причиною її.

Для запобіганнязахворюваньрибобов’язковим є проведення лікувально-профілактичнихзаходів.

Велику роль у профілактицізахворюваньграють
📌виконання рибоводно-біотехнічнихзаходів,
📌дотриманнятехнологіївирощуванняриби,
📌використаннядоброякіснихкормів, особливо при вирощуванніриби в садках та басейнах.

🚫Надмірнащільність посадки, різкіколиваннятемператури води, недоліккисню та іншістрес-факторивикликаютьзниженнязагальноїрезистентностіорганізмуриб.

У ослабленихрибзахворюванняможуть бути викликанівірулентнимиабоумовно-патогеннимимікроорганізмами, в тому числітиповимипредставникамиводноїмікрофлори.

🔺До такихзахворювань належать
🔹міксобактеріози,
🔹бактеріальнагеморагічнасептицемія (краснуха, абоаеромоноз),
🔹деякіінвазії.

💡Для профілактикизахворюваньвиключноефективновикористанняполікультури, наприкладвирощуваннякоропа з білим і чорним амурами, білим і строкатимтовстолобиками.Ці риби не тільки більш стійкі до небезпечних для коропа захворювань, але й при їх спільному вирощуванні значно покращують екологічний стан водойм.Одночасно знижується рівень паразитарних захворювань, оскільки ці риби поїдають зоопланктон і бентос, окремі представники якого є проміжними господарями багатьох ендопаразитів.

Успішнаборотьба з хворобами рибнеможлива без своєчасного виконання комплексу спільнихлікувально-профілактичнихзаходів, обов’язкових у технологічномупроцесі,асаме
📌антипаразитарніобробкирибинавесні і восенибезпосередньо в ставках органічнимибарвниками
📌регулярневнесеннявапна по воді у ставки при накопиченні в них органічнихречовин і хвороботворнихмікроорганізмів.

Коростенське районне управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ