Чек-лист: як перетнути кордон з домашнім улюбленцем

Дата: 18.04.2023 08:26

Сьогодні правила подорожей вкрай змінились через збройну агресію росії, і особливо важко розібратись в цьому питанні тому, хто ніколи не виїжджав за кордон з чотирилапим другом.

Розглянемо покрокові дії, які необхідно здійснити щоб перетнути кордон з твариною-компаньойоном. Саме перший крок – це необхідно розуміти, які правила існують в інших країнах. Відповідну інформацію можна переглянути на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі «Вимоги до некомерційного переміщення».

Наступний крок – необхідно завітати до лікаря ветеринарної медицини, щоб зробити чіпування та щеплення проти сказу (можна робити з 12 тижнів віку тварини). Наголошуємо, що ідентифікація тварин повинна бути зроблена раніше ніж вакцинація проти сказу. Зазначені дії повинні бути внесені у ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка, який видається у державній лікарні ветеринарної медицини.

Забір крові для дослідження на титр антирабічних антитіл роблять щонайменше через 30 днів після дати вакцинації та за 3 місяця до дати переміщення. Це можна провести у лікарні ветеринарної медицини, і в тому числі державній, або в акредитованій лабораторії, де проводять дослідження.

Покрокові дії

1. переглянути вимоги країни-призначення щодо перетину кордону з домашньою твариною на офіційному вебпорталі

Держпродспоживслужби у розділі «Вимоги до некомерційного переміщення»;

2. завітати до лікаря ветеринарної медицини:

ідентифікація тварин – чіпування;

щеплення проти сказу (мінімальний вік з 12 тижнів);

отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварин (вказуються відомості про чіпування та щеплення) у державній

лікарні ветеринарної медицини;

3. мінімально через 30 днів після дати вакцинації та за 3 місяця до дати переміщення – здійснити забір крові для

дослідження на титр антирабічних антитіл (забір здійснюється у державної лікарні ветеринарної медицини і направля-

ється поштою до акредитованої лабораторії для дослідження або звертайтесь до акредитованої лабораторії для забору

та дослідження);

4. відвідати лікаря ветеринарної медицини:

здійснити протипаразитарні обробки, якщо це є вимогою країни-призначення;

отримати ветеринарне свідоцтво Ф-1 у державній лікарні ветеринарної медицини;

5. одержати міжнародний ветеринарний сертифікат, якщо подорожуєте:

залізничним транспортом – зверніться до територіальних органів Держпродспоживслужби на кордоні вашого регіону;

державного ветеринарного інспектора у пунктах пропуску, але заздалегідь уточнюйте режим роботи.

На сьогодні в Україні є 3 уповноважені акредитовані лабораторії, в яких роблять тест на рівень антитіл до збудника сказу:

Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи: м. Київ-151, вул. Донецька, 30, 03151;

ТОВ «НеоВетлаб Україна»: м. Київ, вул. Академіка Вільямса, 11, буд.1 , кв.101, 03191;

Державний науково-контрольний інститут біотехнології та штамів мікроорганізмів. Кафедра біотехнології та контролю якості вірусних препаратів: м. Київ, вул. Донецька, 30, 03151.

І черговий крок нашого чек-листа – здійснити протипаразитарні обробки (звертайте увагу на часові рамки), якщо це є вимогою країни-призначення. І на черзі – отримання ветеринарного свідоцтва Ф-1 у державній лікарні ветеринарної медицини, яке діє протягом 72 години (ст. 95 Закону України “Про ветеринарну медицину”).

Останній крок – це одержати міжнародний ветеринарний сертифікат, що залежить від того як Ви плануєте перетнути кордон:

якщо залізничним транспортом (або авіа після нашої Перемоги) – зверніться до територіальних органів Держпродспоживслужби на кордоні вашого регіону;

якщо автомобільним транспортом – до територіальних органів Держпродспоживслужби на кордоні вашого регіону або до державного ветеринарного інспектора в пунктах пропуску, але заздалегідь уточнюйте режим роботи.

Зазначаємо, що даний чек-лист описує всі можливі кроки для того щоб перетнути кордон. Оскільки на сьогодні діють спрощені вимоги у деяких країнах-сусідів, то не всі пункти Вам необхідно здійснювати.

Додатково. Для ефективного користування розроблено чек-лист у вигляді списка:

Коростенське районне управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ