Безфосфатні мийні засоби – запорука здоров’я нашої планети

Дата: 17.02.2023 09:39

У наш час важко уявити побут без різноманітних мийних засобів.

Масове використання побутової хімії із вмістом фосфатів та інших сполук фосфору є одним із головних чинників забруднення поверхневих водних об’єктів та призводить до фосфатного отруєння водних екосистем і до виникнення ряду медичних та екологічних проблем.

Купуючи продукцію, необхідно звертати увагу на інформацію, яку виробник розміщує на пакуванні.

Наразі, відповідно до вимог Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2008 року № 717 (із внесеними зміними) діють обмеження щодо вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах:

Мийний засіб, призначений для прання - загальний вміст фосфору не повинен становити чи перевищувати 0,5 грама в рекомендованій кількості та/або дозуванні мийного засобу, призначеного для прання для використання в основному циклі процесу прання у жорсткій воді для стандартного завантаження пральної машини.

Мийний засіб для побутових посудомийних машин - загальний вміст фосфору не повинен становити чи перевищувати 0,3 грама в стандартній дозі мийного засобу для використання в основному циклі миття для завантаження посудомийної машини столовим набором на 12 персон.

Також, слід звернути увагу на інформацію про склад мийного засобу. У разі коли масова частка фосфатів, фосфонатів, аніонних, катіонних, амфотерних, неіоногенних поверхнево-активних речовин, вибілювачів на основі кисню або хлору, етилендіамінтетраоцтової кислоти та її солей, нітрилтриоцтової кислоти та її солей, фенолів, зокрема галогенізованих, парадихлорбензолу, ароматичних, аліфатичних, галогенізованих вуглеводнів, мила, цеолітів, полікарбоксилатів становить більш як 0,2 відсотка складу мийного засобу, інформація про наявність у складі мийного засобу даних інгредієнтів зазначається в маркуванні у такому діапазоні масової частки:

менш як 5 відсотків;

від 5 до 15 відсотків;

від 15 до 30 відсотків;

понад 30 відсотків.

Інформація про наявність у складі мийного засобу таких інгредієнтів, як ензими, дезінфектанти, оптичні вибілювачі, запашні речовини (ароматизатори), консерванти, зазначається незалежно від їх масової частки.

Неможливо відмовитися від використання миючих засобів, але можна обирати більш безпечні варіанти, щоб не турбуватися про наслідки для здоров'я та довкілля.

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби