Мінна безпека: обачність збереже життя

Дата: 04.01.2023 17:55

У звільнених населених пунктах триває активне розмінування територій. Мінреінтеграції нагадує кілька простих, але важливих правил, дотримуючись яких можна зберегти життя собі та своїм близьким.

1. Повертатися додому варто лише після офіційного дозволу місцевої влади.

2. Не заходьте у неперевірені приміщення та нічого там не торкайтеся.

3. Ходіть лише перевіреними дорогами з твердим покриттям.

4. Пам’ятайте, ворог може маскувати вибухівку в дитячих іграшках, коробках, пакунках чи інших побутових предметах, а також у дверях, на сходах і у поштоматах.

5. Побачивши підозрілий предмет, не підходьте до нього, не торкайтеся та не переміщуйте. Відійдіть у безпечне місце й повідомте про свою знахідку ДСНС (101) або Нацполіцію (102). Обов’язково попередьте оточуючих про небезпеку та дочекайтеся приїзду піротехніків.

Повідомити про вибухівку можна через чат-бот «єВорог». На головній сторінці натисніть «Вибухонебезпечні та підозрілі предмети», вкажіть її геолокацію, а також додайте фото або детально опишіть побачене.

Крім того, можна скористатися додатком «Розмінування України». Для його завантаження переходьте за цими посиланнями: для Android, для IOS.