ПАМ’ЯТКА З ПИТАНЬ МІННОЇ БЕЗПЕКИ

Дата: 14.12.2022 08:42

З метою дотримання правил мінної безпеки ЗАБОРОНЕНО:

• з’їжджати з проїжджої частини дороги на узбіччя;

- зсувати з місця або збирати дротяні або інші невибухові загородження, купи каміння, пластикових пляшок на узбіччі дороги або за межами дороги;

- заходити/заїжджати на території, позначені знаками мінної небезпеки «Небезпечно міни» або іншими попереджувальними знаками, які викликають сумнів;

- переставляти знаки «Небезпечно міни» або інші попереджувальні знаки;

- відвідування лісу, лісопосадок, чагарників на час воєнного стану:

у смузі на глибину 20 км від державного кордону України;

на території місцевості, що були тимчасово окуповані;

в інших випадках без дозволу військових;

• наближатися до вибухонебезпечних предметів, дротів, купи гілок;

- брати в руки будь-які знайдені предмети, у тому числі іграшки, гаджети так як вони можуть бути замасковані під вибухові пристрої;

- пересувати, торкатися, брати в руки, розбирати вибухонебезпечні або інші підозрілі предмети, кидати в них інші предмети, бити по них, лити на них рідину, засипати їх землею, розводити біля них вогнища, нагрівати, стукати біля таких предметів по землі тощо.

У разі виявлення мін, гранат, розтяжок, інших вибухонебезпечних предметів на територіях, які були тимчасово окуповані, – відійти від них на відстань 100 м тим самим шляхом, яким прийшли, повідомити про такі знахідки по телефону 101 або 102 і до прибуття вибухотехніків, поліції не допускати до місць виявлених предметів сторонніх осіб.

Особливу увагу потрібно приділяти вузьким місцям, де не можливо обійти або об’їхати перешкоду, грунтовим дорогам, будинкам і спорудам, покинутим місцевими мешканцями.

Довідково: міни бувають протитанкові, протипіхотні, зеленого та коричневого кольору. Протипіхотні міни мають натисну дію та механізм самоліквідації.