Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Безпечні іграшки – безпека дітей!

Дата: 18.11.2022 14:36
Кількість переглядів: 199

 

Фото без опису

Іграшки є необхідним елементом дитячого виховання та впливають на фізичний і розумовий розвиток дитини, відіграють важливу роль в естетичному вихованні.

Попри економічні труднощі та негаразди, викликані збройною агресією проти нашої країни, ми завжди намагаємось купувати нашим дітям якісні та безпечні товари.

Держава піклується про безпеку та якість іграшок, що потрапляють на прилавки магазинів. Вимоги до виробників, імпортерів іграшок, до матеріалів з яких вони виготовлені викладено у Технічному регламенті безпечності іграшок. (далі – Технічний регламент), розробленому на основі Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18.06.2009 про безпеку іграшок та Державних санітарних правилах і нормах безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей (ДСанПіН 5.5.6.012-98).

Отже, іграшки повинні бути безпечними, не створювати у разі їх використання небезпеки для життя та здоров’я для споживачів.

Виробник шляхом складення декларації про відповідність бере на себе відповідальність за відповідність іграшки, що підтверджується нанесенням на іграшку, та (або) її пакування, інструкцію з експлуатації або інший супроводжувальний документ знаку відповідності технічним регламентам.

Згідно вимог Технічного регламенту, виробники забезпечують, щоб на іграшках, які вони ввели в обіг, було нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати, а у разі, коли розмір або характер іграшки не дає змоги виконати нанесення відповідного позначення, необхідна інформація зазначається на її пакуванні або в документі, що супроводжує таку іграшку.

Також, виробники та імпортери вказують на продукції своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу, а у разі, коли це не є можливим, - на її пакуванні або в документі, що супроводжує іграшку. Інструкції та інформації щодо безпечності виконуються згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

Для безпечного користування на іграшці, ярлику (етикетці) або пакуванні наносяться чітко видимі, розбірливі, зрозумілі та точні попередження, яким повинні передувати слова “Увага” або “Попередження”.

Іграшки, що можуть бути небезпечними для дітей віком до 36 місяців, містять попередження “Не призначено для дітей віком до 3 років” чи “Не призначено для дітей віком до 36 місяців”.

Слід зазначити, попередження супроводжується лаконічною позначкою про конкретну небезпеку, яка повинна зазначатися в інструкціях з експлуатації.

Зауважуємо, що інформації, які впливають на рішення щодо придбання іграшки, зокрема ті, що визначають мінімальний та максимальний вік користувачів, повинні зазначатися на споживчій упаковці або бути чітко видимі в інший спосіб для споживача перед купівлею, в тому числі у разі, коли купівля здійснюється шляхом електронної торгівлі. Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.

Отже, придбаваючи продукцію, звертайте увагу на належне нанесення маркування та наявність повної необхідної інформації.

 

Лугинське управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь