Користуйся газом безпечно!

Дата: 18.11.2022 14:19

Через холоди та відключення електроенергії громадяни активніше користуються газовими приладами – як звичайними кухонними плитами, так і різноманітними портативними чи туристичними пальниками. І часто нехтують правилами безпеки, піддаючи ризику себе та близьких.

Щоб запобігти небажаним наслідкам, потрібно дотримуватися декількох простих рекомендацій.

1. Ознайомитися з інструкціями з експлуатації газових приладів і дотримуватися їх.

2. Стежити за нормальною роботою газових приладів, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до включення та під час роботи газових приладів.

3. Періодично очищати димохід.

4. Після закінчення використання газу закрити крани на газових приладах і перед ними.

5. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.

6. При раптовому припиненні подачі газу негайно закрити крани пальників газових приладів і повідомити в аварійну газову службу за телефоном 104.

7. При появі в приміщенні запаху газу:

- негайно припинити використання газовими приладами,

- перекрити крани до приладів і на приладах,

- відчинити вікна або кватирки для провітрювання приміщення,

- викликати аварійну службу газового господарства за телефоном 104 (з незагазованого приміщення);

- сповістити оточуючих про запобіжні заходи, вивести людей з загазованого приміщення;

- не запалювати вогонь, не курити, не вмикати і не вимикати електроосвітлення і електроприлади, не користуватися електродзвінками.

8. Перед входом в підвали й погреби переконатися у відсутності запаху газу ДО включення світла або запалювання вогню.

9. Працівників підприємств газового господарства необхідно допускати в приміщення після пред`явлення ними службових посвідчень у будь-який час доби.

10. Ставити до відома підприємство газового господарства при виїзді з квартири на термін більше одного місяця.

11. Власники будинків і квартир повинні своєчасно укладати договори на технічне обслуговування газового обладнання та перевірку димоходів, вентиляційних каналів. У зимовий час необхідно періодично перевіряти оголовки димоходів з метою недопущення їх обмерзання і закупорки.