Держпродспоживслужба інформує про реєстрацію випадку сибірки в Україні

Дата: 14.10.2022 09:03

Лугинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що відповідно до Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві від 10.10.2022 № 001497 п.м./22 із патологічного матеріалу від ДРХ (коза), що належить фермерському господарству «Лукачівка ЕКО» (вул. Степова 17-а, с. Вільховець, Обухівського (Богуславського) району Київської області) при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis).

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції про заходи профілактики та боротьби з сибіркою тварин, затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагропрому України від 25 січня 2000 р. № 4, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 березня 2000 р. за № 136/4357.

Нагадуємо, що від людини до людини захворювання не передається.

Зараження відбувається в результаті проникнення збудника через пошкоджену шкіру, слизову оболонку або укуси комах. Також не виключена можливість зараження через контамінований збудником грунт або предмети.

Середня тривалість інкубаційного періоду становить 2-3 дня, також можливі коливання від кількох годин до 14 діб.

Симптоми при захворюванні на сибірку:

Хвороба починається гостро. У перші ж години температура тіла різко підвищується до 38-40 градусів і виникає слабкість. Ділиться вона на кілька форм:

Сибірка на шкірі: Сильний головний біль, висока температура, загальне нездужання, карбункул з швидким наростанням набряку і свербіння.

Сибірка легеневої форми: Сильні колючі болі в грудях, задуха.

Сибірка кишкової форми: Діарея та блювота з домішками крові, ріжучі болі в животі.

При найменшій підозрі на будь-яку з форм захворювання необхідна негайна госпіталізація. Сибірська виразка має важкий перебіг і може призвести до смерті.

Для зменшення ризику захворіти на сибірку необхідно дотримуватись наступних правил:

-        купуйте м’ясо та м’ясопродукти лише в місцях, де якість продуктів контролюють;

-        люди, які переробляють та реалізують м’ясо чи будь-яку тваринницьку сировину, зобов’язані дотримуватися гігієнічних норм;

-        виконання ветеринарно-санітарних правил під час догляду за тваринами;

-        забій домашньої худоби лише з дозволу ветпрацівників;

-        упорядковане захоронення трупів тварин;

-        контроль захворюваності тварин;

-        знищення заражених трупів тварин;

-        щеплення тварин проти сибірки;

-        отримання особами, які мали контакт із хворими тваринами або сировиною, екстреної профілактики.