Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Децентралізація: в громадах Житомирської області розпочав роботу проєкт USAID «ГОВЕРЛА»

Дата: 05.09.2022 18:16
Кількість переглядів: 486

 

Фото без опису

 

02 вересня 2022 року Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») офіційно розпочав партнерство з 40 громадами Житомирської, Закарпатської, Одеської та Рівненської областей. Голови громад та Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам підписали Угоди про наміри.

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має на меті продовжувати підтримувати Уряд України у втіленні реформи децентралізації. Проєкт сприяє напрацюванню законодавства в сфері децентралізації, зміцненню спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадян на всіх рівнях. Я радий офіційно розпочати партнерство із 40 громадами-партнерками Проєкту та продовжувати  підтримувати Україну в цей непростий час. Я впевнений, що наше партнерство з громадами сприятиме успішній реалізація реформи децентралізації, подоланню викликів війни, місцевому розвитку та покращенню життя українців», – зазначив керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам.

Кожна партнерська громада отримає комплексну підтримку для покращення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, вдосконалення управлінських практик, надання послуг та місцевого економічного розвитку. На основі оцінки спроможності громад та ІТ-аудиту USAID «ГОВЕРЛА» розробить індивідуальний план підтримки для кожної громади.

 

В рамках партнерства Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надаватиме консультативно-методичну підтримку обраним громадам за допомогою різних інструментів, включаючи тренінги, вебінари, обмін досвідом та кращими практиками, а також підтримку впровадження ініціатив, направлених на розвиток громад. Також план підтримки забезпечить посилення спроможності громади з реагування на надзвичайні ситуації. Більш того, органи місцевого самоврядування зможуть скористатися інструментом закупівель у натуральній формі, а місцеві громадські організації отримують доступ до грантових програм.

 

Серед учасників Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» й Черняхівська громада Житомирської області.

«Рада, що наша громада стала учасницею масштабного Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». В умовах децентралізації надважливо, щоб органи місцевого самоврядування були відкритими до людей, якісно надавали послуги, а громадяни залучалися до ухвалення рішень. За підтримки USAID «ГОВЕРЛА» ми зможемо удосконалити ці процеси», – сказала голова громади Наталія Ревчук.

Нагадаємо, що 07 червня 2022 року начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам підписали Угоди про наміри. 

 

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь