Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Відкриття притулку для постраждалих від домашнього та гендерно обумовленого насильства

Дата: 06.07.2022 11:52
Кількість переглядів: 406

Фото без опису

Відкриття притулку для постраждалих від домашнього та гендерно обумовленого насильства в Березівській громаді на Житомирщині без сумніву подія історичного масштабу для всіх, а особливо – людей, що потребують захисту і тимчасового прихистку.

Дуже знаково, що ця подія майже співпала в часі з ратифікацією Стамбульської конвенції, на яку українське суспільство чекало 10 років. Вся правозахисна спільнота, багато державних та громадських діячів долучились до цього процесу. В межах своїх сил і можливостей ми разом наближали цей день.

Відтепер Україна є 35-ю державою, яка фактично підтвердила свої наміри побороти такі ганебні явища як насильство над жінками та домашнє насильство. Це відповідальний крок для країни, і відкриття притулку є реальним поштовхом до втілення норм Стамбульської конвенції в реалії нашого життя.

Особи, постраждалі від домашнього та гендерно обумовленого насильства мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, саме тому представники системи БПД Житомирщини не могли оминути своєю увагою цю подію.

22 червня на урочисте відкриття завітала заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська. Вона мала змогу поспілкуватися з депутатами Верховної Ради України, соціальними службами області та трудовим колективом закладу щодо актуальності вирішення нагальних проблем потерпілих громадян зазначеної категорії, а також планів на подальшу співпрацю.

Пані Наталія підкреслила, що «у контексті Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, тобто захист, представництво в суді, складення процесуальних документів тощо мають й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Ратифікація Стамбульської Конвенції та відкриття притулків сприятимуть більш ефективному захисту їхніх прав».

 

 

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.?

Ярослав Савчук -  фахівець сектору «Лугинське бюро правової допомоги» Коростенського МЦ з надання БВПД


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь