Чутно сирени, пояснюємо, як працює повітряна тривога

Дата: 18.03.2022 11:47

?Хто вмикає сирени?

Сирена вмикається автоматично і локально.

Оповіщення здійснює оперативний черговий цивільного захисту області, який чергує цілодобово.

Оперативний черговий отримує інформацію з Києва.

Залежно від вказівок центру, сигнал тривоги може йти як на всю область, так і на окремий населений пункт районного значення.

Інформація на локальний пункт надходить від оперативного чергового по головному центру Повітряних сил ЗСУ не пізніше ніж за три хвилини.

Після цього черговий вмикає сирену в режимі “негайно”.

?Чому ми чуємо сирену дуже часто?

Радник Офісу президента Олексій Арестович пояснив, що повітряна тривога не означає, що ракета летить точно у твоє місто чи область. Визначити її точну ціль — неможливо.

Її оголошують просто за фактом зльоту ракети. Тож важливо не ігнорувати, а бути напоготові у безпечному місці.

?Як діяти правильно у разі тривоги?

5 хвилин лунає сирена.

1 годину діє режим «повітряної тривоги» – тобто 1 годину люди мають перебувати у укриттях (якщо немає нових ввідних для чергового).

Покинути укриття можна лише при команді «відбій». Сирени при цьому не включають.

Інформує відділ з питань цивільного захисту