УВАГА!!!

Дата: 01.03.2022 11:12

Наразі є два види сигналів: переривистий «Увага всім», який означає, що треба увімкнути телевізор або приймач і слухати подальші інструкції.

Інший – безперервний, що означає повітряну тривогу.

????Жодних навчальних сирен нині бути не може.

Розпорядженням директора департаменту з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Житомирської облдержадміністрації визначено, що передача сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» передається з включенням електросирен, сприймати цей сигнал як діюча загроза, а не навчальний.

????ДІЇ ПРИ ОТРИМАННІ СИГНАЛУ

· Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал — «Увага всім».

· Що робити, почувши такий сигнал?

Якщо лунає довгий сигнал сирени тривалістю до однієї хвилини, це означає — «Повітряна тривога».

— Після сирени має бути мовне повідомлення «Повітряна тривога».

Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає відбій повітряної тривоги. Також після короткого сигналу сирени буде мовне повідомлення про відбій тривоги.

????Як підготуватися вдома на випадок надзвичайної ситуації?

· Дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття.

· Перевірте наявність аварійного виходу.

· Зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання.

· Перевірте в аптечці засоби надання медичної допомоги та подумайте, які ліки можуть знадобитися впродовж тривалого часу.

· Подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарик, свічки).

· Підготуйте засоби для приготування їжі в разі відсутності газу та електропостачання.

· Зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до укриття.

· Подбайте про справний стан приватного транспорту та запас пального для вчасної евакуації з небезпечного району.