РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Дата: 26.02.2022 15:43

Шановні громадяни!

Якщо ви чуєте довгий сигнал сирени – це означає сигнал «Повітряна тривога»!

З моменту подачі сигналу для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю.

Почувши сигнал «Повітряна тривога», необхідно:

а) перебуваючи вдома:

1. при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
  2. закрити вікна, вимкнути усі електричні прилади та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
  3. взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та негайно прямувати до найближчої захисної споруди.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

Шановні громадяни! Покидайте укриття лише коли сирена перестане лунати. У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко.