Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УКРИТТЯ В ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Дата: 25.02.2022 12:01
Кількість переглядів: 274

 

Захисні споруди цивільного захисту – це  інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
         До захисних споруд цивільного захисту належать:
         сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;
         протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості;
         швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту – захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.
         Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.
         Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення. (підземний простір метрополітену, підземні паркінги, підземні переходи тощо)
         Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо укриття в захисних спорудах цивільного захисту населення

Шановні жителі Лугинської селищної ради уважно слухайте  повідомлення та виконуйте вказівки підрозділів з питань цивільного захисту. Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

         Під час загрози нападу противника ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту та рекомендації щодо дій в цій ситуації.

Особисті документи(паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто мати з собою.

 

Беріть активну участь у виконанні наступних заходів:

– у підготовці захисної споруди (найпростішого укриття), в якій  укриваєтесь;

– у  виготовленні та підготовці найпростіших засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри;

– у підготовці індивідуальних  перев’язувальних пакетів, домашньої аптечки та медикаментів;

– у проведенні імунізації від найбільш небезпечних інфекцій.

При підготовці до евакуації завчасно зберіть речі (постільну білизну, натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на три доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Після збору речей, що вище названі, та підготовки дітей візьміть участь  у підготовці укриття для себе та своєї родини (підвалу або іншого найпростішого укриття).

За сигналами оповіщення цивільного захисту

– «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» – швидко вдягніться, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас харчів, вимкніть електроенергію, газові прилади та негайно укривайтеся у захисній споруді  (найпростішому укритті);

– «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ» – подається місцевим підрозділом  з питань цивільного захисту через систему оповіщення, місцеве радіо, телебачення та за допомогою пересувних гучномовців;

– «РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА» – негайно надягніть засоби індивідуального захисту та дійте так само як під час сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»;

– «ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА» –  негайно надягніть протигаз, засоби захисту шкіри та укрийтеся у захисній споруді (найпростішому укритті).

Про можливість виходу із захисної споруди (найпростішого укриття)  та порядок подальших дій повідомляється через систему оповіщення та з допомогою посильних за командою «ВІДБІЙ».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь