Щоб вогонь не руйнував, а зігрівав
Зі зниженням температури все більш повідомлень про пожежі та трагічні випадки надходить на пульти зв'язку ДСНС, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електронагрівачів.
Це є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей проявляють недбалість, не звертаючи увагу на дотримання протипожежного режиму. Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, переважно сільської місцевості. В основному лихо приходить в будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Адже вони не мають коштів на виконання протипожежних заходів і здебільшого мешкають у старих дерев'яних хатах, де газові прилади, пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, належним чином не обслуговується та не ремонтується. Як наслідок , найбільша кількість пожеж та загиблих людей на них реєструється у зимові місяці року, тобто коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі.
Ще однією і найпоширенішою причиною пожежі та загибелі людей на них є куріння у ліжку, найчастіше в нетверезому стані. Переважно на селі проживає чимало непрацюючих громадян, які часто використовують свій вільний час для вживання алкогольних напоїв. Це знижує відчуття особистої безпеки. Враховуючи те що у холодну пору розпиваються алкогольні напої у квартирах, це врешті решт призводить до пожежі. Розвиток подій іде за одним і тим же сценарієм. Людина випила, потім закурила у ліжку та не помітила, як задрімала і при цьому випустила з рук недопалок.
Всі вищезгадані фактори з року в рік негативно впливають на стан пожежної безпеки та стають причиною сотень трагічних випадків.
Будьте обережні! Не піддавайте себе і оточуючих Вас людей смертельній небезпеці від пожеж.
Провідний інспектор ВЗНС Коростенського РУ
ГУ ДСНС України у Житомирській області
Михайло МАКАРЧУК