Зміни законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку!!!*

Дата: 14.01.2022 10:35

З 01 січня 2022 року значно розширюється коло фізичних осіб-підприємців, які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі - ПРРО).

Саме з 01 січня 2022 року застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим.

Відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) застосування РРО/ПРРО є обов`язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Також з 01 січня 2022 року санкції у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО/ПРРО; не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО; невидача (в паперовому вигляді/електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовуються у таких розмірах:

100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Корисно знати!

Не застосовують РРО/ПРРО платники податку 1 групи!

До першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 164 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Облік доходу платниками єдиного податку ведеться у вільній та зручні формі (в електронній формі або в паперовій формі)!

Законодавством прямо передбачено можливість застосування БЕЗКОШТОВНОГО ПРОГРАМНОГО РРО!

Не обов’язково купувати дороговартісний принтер для друкування чеків, чек про проведення операції надається у паперовому або електронному вигляді!

При продажу товару достатньо вказати лише ціну та кількість проданого товару, без необхідності програмувати або іншим способом вводити первинну документацію обліку товарів!**