СВЯТКОВІ ЗАХОДИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ: ВИМОГИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ

Дата: 21.12.2021 15:22

Освітній процес під час пандемії вимагає нових підходів до організації безпечного та здорового освітнього простору як для дітей, так і для співробітників закладу освіти.

Зокрема йдеться не лише про безпосередньо уроки та заняття, а й про проведення святкових заходів.

Грудень – місяць насичений святковими заходами у закладах загальної середньої освіти  та дошкільних навчальних закладах. Щоб свято було дійсно святом, а ризики інфікування COVID-19 були мінімізовані, існують протиепідемічні заходи, які варто дотримуватись.

Окреме свято для кожного класу чи групи

Зокрема під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється.

У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.

Присутність глядачів не дозволяється

Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров’я усіх учасників.

Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом. Особливу увагу варто приділяти психологічному здоров’ю дітей. Адже відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз’яснити. Потурбуйтеся про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією.

Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти

Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати, проводити захід та брати участь можуть лише співробітники  закладу освіти.

Важливо! Якщо у дитини є будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, краще залишити її вдома з турботою про здоров’я та подальшим зверненням за медичною допомогою. У випадку, якщо дитина засмутилася, що пропускає свято, вдома також можна влаштувати міні святкування в ігровій формі.

Головне – дотримуйтесь всіх протиепідемічних правил та заходів.

Більше інформації про протиепідемічні правила у школах та дитячих садочках під час карантину можна знайти у Постановах Головного державного санітарного лікаря  10 та у Постанові № 8 відповідно.