ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РЕЄСТР ВЕТЕРАНІВ І ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПОСВІДЧЕННЯ

Дата: 15.12.2021 15:21

У вівторок, 14 грудня, Верховна Рада України на пленарному засіданні проголосувала в цілому за проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана» (реєстр.№ 5694). «За» проголосували 310 народних депутатів України.

Законопроект передбачає закріплення на законодавчому рівні поняття «електронного посвідчення ветерана», а також можливість його використання громадянами України як аналога відповідного посвідчення у формі книжечки. Це стосується ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – загалом близько 1,2 млн громадян.

Як зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, Мінветеранів наразі працює над розробкою і впровадженням Єдиного державного реєстру ветеранів війни та електронного посвідчення ветерана війни «е-Посвідчення ветерана». Проте до сьогодні в законодавстві були відсутні правові підстави для автоматизованого обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та деякими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

«Сьогодні український Парламент зробив важливий крок до впровадження електронного посвідчення ветерана. В державі, нарешті, буде налагоджено автоматизований інформаційний обмін між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, які є у державних органах або органах місцевого самоврядування. Україна стане ще на крок попереду у питаннях цифровізації», – наголосила Юлія Лапутіна.