ІЗ 10 ГРУДНЯ ДІЯТИМЕ ПЕРШИЙ ЕТАП ОБМЕЖЕНЬ НА ОБІГ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ: ЯКІ ЗМІНИ ОЧІКУВАТИ УКРАЇНЦЯМ

Дата: 10.12.2021 15:45

З 10 грудня вводиться в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». А саме починає діяти перший етап обмежень.

Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім, біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції.

Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Адже, коли ми менше використовуємо пакети, то менше продукуємо сміття, яке потім опиниться на звалищі, а отже у довкіллі.