НАБУЛИ ЧИННОСТІ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ: НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ВОДІЯМ – РОЗ’ЯСНЮЄ УКРАВТОДОР

Дата: 04.11.2021 10:30

З 01 листопада 2021 року в Україні почали діяти оновлені Урядом правила дорожнього руху (ПДР). Про це повідомляє Укравтодор.

Нововведення стосуються передусім дорожніх знаків та дорожньої розмітки.

Їхня ціль – підвищити безпеку усіх учасників дорожнього руху та покращити орієнтування водіїв та комфорт.

Нові знаки

З’являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту та його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.

Нова розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Чому вводяться зміни?

Зміни у ПДР зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки і сигнали.