Звіт відділу освіти, молоді та спорту Лугинської селищної ради за 9 місяців 2021 року
МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ, УСТАНОВ ОСВІТИ
ЛУГИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
у 2021/2022 навчальному році
У 2021/2022 навчальному році мережа закладів, установ освіти Лугинської територіальної громади становить: 16 закладів дошкільної освіти, з них: 7 самостійних одиниць та 9 структурних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів, 9 навчально - виховних комплексів, гімназію, 6 закладів загальної середньої освіти, 2 заклади позашкільної освіти, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр».
У галузі «Освіта» працює 505 працівників, з них: 332 педагогічних.
ЯКІСНА ТА ДОСТУПНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
Одним із пріоритетних напрямків роботи галузі є і залишається розвиток дошкільної освіти.
Відповідно до плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік визначено одне із стратегічних завдань – забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної дошкільної освіти, спрямованої на розвиток первинного соціального досвіду та позитивних особистісних якостей як передумови формування наскрізних умінь та ключових компетентностей.
Одним із важливих завдань відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету селищної ради та педагогічних колективів закладів дошкільної освіти є створення усіх необхідних умов для забезпечення рівного доступу усім дітям віком від 3-х до 6(7) років до якісної дошкільної освіти.
Заклади дошкільної освіти селищної ради поступово набувають оновлених підходів щодо надання якісних освітніх послуг дітям відповідного віку, просвітницької роботи з батьками, соціальних гарантій для учасників освітнього процесу, спланованого поступового переходу дитини з дошкільного віку до шкільного навчання в рамках Нової української школи.
МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Для задоволення потреб населення на території Лугинської селищної ради стало функціонує 16 закладів дошкільної освіти: 7 самостійних одиниць та 9 у складі НВК. У 2021-2022 навчальному році дошкільну освіту здобувають 330 дітей віком від 1 до 6(7) років. Показник охоплення різними формами дошкільної освіти становить 88 % від загальної кількості дітей, охоплення дітей 5 – річного віку - 100%. Чисельність дітей у розрахунку на 100 місць у закладах дошкільної освіти селищної ради становить 73 вихованців.
При здійсненні щорічного обліку дитячого населення відстежується тенденція щодо зменшення чисельності народжених та збільшення кількості мігрованих дітей разом з батьками. На даний час на території селищної ради проживає 534 дитини віком від 0 до 6 років, 286 з яких є діти від 3 до 6 років.
Порівняно з аналогічним показником 2020 року кількість дітей віком від 0 до 6 років зменшилась на 65 осіб.
ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
У 15 ЗДО організовано трьохразове харчування, в 1 дошкільному закладі з короткотривалим перебуванням дітей (с. Красностав) – дворазове.
У 2021 році встановлено батьківську плату у розмірі 40% від вартості харчування на день (незалежно від місця проживання). Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно за кошти селищного бюджету.
Затверджено вартість харчування одного дітодня у ЗДО селищної ради (рішення сесії Лугинської селищної ради від 10.02.2021 №54 «Про організацію харчування у закладах дошкільної освіти селищної ради в 2021 році») по вікових категоріях в сумі:
- діти віком до 3 років - 31,00 гривень;
- діти від 3 до 6(7) років – 36,00 гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 № 786 внесено зміни до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення і відпочинку, затверджених постановою КМУ від 24 березня 2021 року №305. Нові норми харчування набрали чинності з 1 вересня 2021 року та поступово розпочнуть застосовуватися у закладах освіти.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ,
НАДАННЯ ЯКІСНИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Лугинської селищної ради на 2021-2022 навчальний рік
У 2021/2022 навчальному році у 16 закладах загальної середньої освіти навчаються 1483 здобувачів освіти.
Індивідуальну форму навчання організовано для 57 учнів, з них: педагогічний патронаж -56 (для здобувачів освіти менше 5 осіб у класі – 52, за станом здоров’я – 4), сімейна (домашня) форма – 1.
Для 20 осіб з особливими освітніми потребами організоване інклюзивне навчання.
На базі 6 закладів освіти функціонують 14 груп подовженого дня для 420 учнів 1-4 класів.
Створення необхідного освітнього середовища для першокласників, наближеного до умов дошкільного закладу, наступності між дошкільною та початковою ланками освіти – ключові завдання реалізації Концепції Нової української школи.
У 2021/2022 навчальному році у всіх закладах загальної середньої освіти Лугинської селищної ради у початковій ланці продовжується реалізація Концепції «Нова українська школа», впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.
Один із викликів Нової української школи — це якісне матеріально-технічне забезпечення. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.
Щороку на забезпечення якісної, доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» виділяється субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи на умовах співфінансування (90/10%). У цьому році виділено державну субвенцію в розмірі 727 625,00 гривень/ бюджет Лугинської селищної територіальної громади - 81 000,00 гривень.
БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ ТА ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Важливим пріоритетом у роботі освітньої галузі є забезпечення якісною освітою дітей з особливими освітніми потребами.
Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами рівного доступу до якісної освіти вимагає забезпечення безбар'єрності до закладів освіти та організації безпечного інклюзивного освітнього середовища.
У 2021-2022 навчальному році інклюзивне навчання організовано для 20 дітей у закладах освіти, а саме: Лугинський ЗДО «Сонечко» - 4 дитини; Лугинська гімназія – 4; Лугинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - 3; Радогощанський НВК – 3; Жеревецький НВК – 1; Великодивлинський НВК – 1; Червоноволоцький ЗЗСО – 1; Кремненський ЗЗСО – 1; Літківський НВК – 1; Липниківський ЗЗСО– 1.
У закладах загальної середньої освіти працює 13 асистентів вчителя, у закладах дошкільної освіти - 2 асистентів вихователя та 1 асистент дитини.
Інклюзивна освіта – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом організації навчання дітей у закладах освіти на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей у навчально-пізнавальній діяльності.
У кожному закладі освіти з інклюзивним навчанням працює команда психолого-педагогічного супроводу, яка визначає ООП дитини і надає їм спеціальні освітні послуги.
У 2021 році для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (групах) у закладах освіти, виділено субвенцію на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку та надання додаткових корекційно-розвиткових послуг у сумі 207400,00 гривень.
ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Важливим завданням у роботі галузі є забезпечення учнів гарячим харчуванням.
У 2021/2022 навчальному році всі учні закладів загальної середньої освіти охоплені одноразовим гарячим харчуванням.
У 14 ЗЗСО організовано харчування учнів, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС приватним підприємством «Школярик», який є переможцем відкритих тендерних торгів із закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи у закладах освіти розташованих на території радіоактивного забруднення, за державні кошти.
Денна вартість харчування у 2021 році в розрізі вікових категорій становить:
- віком від 6-10 років - 30,29 грн.
- віком від 10-14 років-35,14 грн.
- віком від 14-18 років-39,61 грн.
У 2-х ЗЗСО (Літківському НВК «ЗЗСО І-ІІ ступенів – ЗДО», Красноставському НВК «ЗЗСО І ступеня – ЗДО») організовано безкоштовне харчування за кошти селищного бюджету.
Встановлено вартість харчування однієї дитини:
- для учнів 1-4 класів -20,00 грн;
- для учнів 5-9 класів -23, 00 грн.
РЕФОРМА СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
У 2021 році однією зі стратегічних цілей, визначених Національною стратегією розбудови безпечного i здорового освітнього середовища в Новій українській школі, схваленої Указом Президента України 25.05.2020 №195/2020 , є розбудова системи здорового харчування, формування
культури харчування та правильних харчових звичок.
Велику увагу приділено складовим реформи, оновленню нормативної бази, безпечності та якості, ресурсному забезпеченню, культури здорового харчування, строкам реалізації реформи та очікуваному результату.
На першому етапі реформи системи шкільного харчування особливої уваги потребує: впровадження нових підходів до організації до організації шкільного харчування в контексті розроблення нових меню; забезпечення виконання норм харчування, проведення роз’яснювальної роботи з батьками; впровадження в закладах освіти системи безпечності та якості харчових продуктів i процесів виробництва (HACCP).
Слід відмітити, що у всіх закладах освіти розроблено та впроваджується у дію система НАССР за спрощеною системою з 1 вересня 2021 року.
Пріоритетним питанням у створенні належних умов для організації якісного харчування є проведення ремонтів та осучаснення матеріально-технічної бази харчоблоків так як технологічне обладнання, вентиляційні системи у більшості закладів освіти застарілі.
ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ДО МІСЦЯ НАВЧАННЯ І ДОДОМУ
Організація регулярного безоплатного підвезення учнів до місця навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.
У 2021/2022 навчальному році здійснюється безперебійний та безкоштовний підвіз 8 одиницями шкільного автотранспорту 437 учнів та 35 педагогічних працівників до 12 закладів освіти селищної ради.
43 педагогічних працівників та 13 учнів підвозяться за кошти селищного бюджету відповідно до укладеного договору ЛТД «Автосвіт» м. Коростень.
Для супроводу дітей під час організованого підвезення введено ставки вихователів шкільного автобуса.
У жовтні 2021 року отримано шкільний автобус для опорного закладу – Лугинська гімназія, за кошти державного бюджету на умовах співфінансування (70/30%). Відповідно з селищного бюджету виділено 650000,00 гривень.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧНІВ 1-11 КЛАСІВ ЗЗСО
ПІДРУЧНИКАМИ НА 2021-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Відповідно до листа МОН України від 09.08.2021 №1/9-404 «Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і
науки України для використання у закладах освіти у 2021/2022 навчальному році», в освітньому процесі використовуються підручники 2014-2021 років видання.
У 2021- 2022 навчальному році за програмами Нової української школи навчаються учні 1-4 класів. Станом на 01.10.2021 за кошти державного бюджету отримано підручники для учнів 4 класів в кількості 1686 примірників на суму 86962, 55 гривень, для учнів 8 класу отримано 976 примірників на суму 41813,22 гривень. На сьогодні відсоток забезпечення учнів 4 класів новими підручниками складає 97%, учнів 8 класу – 56%. Доставка підручників продовжується.
Електронні версії підручників для учнів 1-11 класів розміщені на сайті Інституту модернізації змісту освіти в розділі «Електронна бібліотека».
Діджиталізація освітньої галузі: підключення закладів освіти сільської місцевості до мережі Інтернет:
Важливою складовою організації освітнього процесу є забезпечення закладів освіти якісним доступом до мережі Інтернет. 17 ЗЗСО, 3 ЗДО та 2 ЗПО підключені до мережі Інтернет, у 1-му ЗЗСО та 3 – ЗДО відсутнє підключення.
Першочерговим завданням залишається підключення до мережі Інтернет Повчанського ЗЗСО І-ІІ ступенів та 3 закладів дошкільної освіти (Червоноволоцький ЗДО «Колосок», Липниківський ЗДО «Ромашка», Повчанський ЗДО «Капітошка»).
Відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти формують відкриті й загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та зобов’язані надавати доступ до такої інформації на власних вебсайтах, а у разі їх відсутності – на вебсайтах засновників. Сайт закладу освіти в умовах сьогодення виконує не тільки інформаційну функцію, але є засобом комунікації для всіх учасників освітнього процесу.
Усі заклади та установи селищної ради мають власні вебсайти, на яких розміщена інформація щодо їх функціонування.
Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій для розширення можливостей педагогів і формування в учнів важливих технологічних компетентностей є однією зі складових формули «Нової української школи».
ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН
Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».
Це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. А для вчителів –це забезпечення необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій.
Платформа «Всеукраїнська школа онлайн» стала незамінним інструментом і при звичайному режимі навчання. Діти користуються платформою не тільки під час карантину, а й для ознайомлення з темою, яку пропустили в школі через хворобу або з інших причин.
Важливим питанням є організація дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання.
У 2021 році з метою забезпечення технічних можливостей педагогічним працівникам для належної організації здобуття загальної середньої освіти, зокрема в умовах запровадження карантинних обмежень та заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами централізовано Департаментом освіти і науки ОДА за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на умовах співфінансування буде закуплено 25 ноутбуків для опорного закладу - Лугинської гімназії.
Відповідно з селищного бюджету виділено кошти в суму 150000,00 гривень.
ОПТИМІЗАЦІЯ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ – ВИКЛИК ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
Актуальним на сьогодні є питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, що відповідали б вимогам сучасного освітнього простору та переходу до профільного навчання у старшій школі.
Головною метою оптимізації мережі закладів освіти є підвищення якості освіти та надання більших освітніх перспектив для громади.
Відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» було розроблено План оптимізації закладів освіти на 2021 рік та винесено на розгляд сесії селищної ради.
Як результат, реорганізовано 1 заклад загальної середньої освіти шляхом пониження ступеня (Остапівський НВК), 2 – призупинено діяльність (Степанівський ЗЗСО, Калинівський НВК).
Важливим завданням у 2021/2022 навчальному році залишається приведення мережі у відповідність до вимог Законів України „Про освіту”, „Про повну загальну середню освіту” із визначенням типу закладу (початкова школа, гімназія, ліцей) та з виокремленням із наведеного переліку опорних закладів та їх філій.
ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЯК ОСНОВА ЯКІСНОЇ ОСВІТИ
Одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі є створення опорних закладів, які мають забезпечити рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.
Центром освітньої, культурної, громадської, науково-експериментальної, методичної роботи Лугинської територіальної громади є опорний заклад нового типу – Гімназія імені В.П.Фількова. Створення і робота такого закладу на території ОТГ є своєрідним кроком до закладів освіти майбутнього. У подальшому гімназія повинна стати справжнім центром щодо вивчення та впровадження новацій з педагогіки, філософії, психології, культурології, екології, аграрних наук, тощо.
Наразі, гімназія активно впроваджує допрофільне та профільне навчання для здобувачів освіти, заклад є експериментальним майданчиком з апробації питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти, сталого розвитку, інфо-медійної грамотності, STEM-освіти, дистанційного та змішаного навчання, профорієнтації, підготовки учнів-членів МАН України.
У гімназії створено умови для задоволення освітніх та професійних потреб, постійного вдосконалення освіти, підвищення професійного рівня педагогічних працівників. Заклад освіти надає освітні послуги понад державні стандарти.
Охоплені навчанням 430 здобувачів освіти, з яких більше 185 учнів підвозяться 2 одиницями шкільного автотранспорту.
Всі навчальні аудиторії укомплектовані шкільними меблями, комп’ютерним та мультимедійним обладнанням.
Для забезпечення сучасного освітнього процесу заклад постійно поповнюється новітнім обладнанням, збагачується його матеріально-технічна база.
Впродовж останніх років оновлено навчальні кабінети фізики, біології, математики, хімії, географії, початкового навчання, історії, української мови і літератури, інформаційно-комунікаційних технологій, мистецтв та інформатики, придбано комп’ютерну техніку тa LED-панелі для кабінетів англійської мови, зарубіжної літератури, індивідуальної та групової роботи омеблювання – за рахунок бюджету селищної та обласної рад, окремих фізичних осіб;
математичний, фізичний, біологічний, хімічний та географічний кабінети укомплектовані за рахунок державних субвенцій для опорних закладів;
кабінети індивідуальної та групової роботи, обслуговуючої праці, англійської мови, медичної допомоги, шкільну канцелярію, рекреації з WI-Fi зонами створено за рахунок позабюджетних коштів.
У гімназії діють ряд довготривалих програм зі сталого розвитку. Учні та педагоги беруть участь у багатьох проєктах. Як результат - призові місця на різноманітних конкурсах, змаганнях, олімпіадах різного рівня.
Відповідно до реформи освітньої галузі на базі Гімназії планується створення ліцею.
Пріоритетним напрямком у галузі освіта є збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу, організація їхнього дозвілля та відпочинку, створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти.
Оздоровлення та відпочинок
Влітку 2021 року на базі Гімназії імені В.П.Фількова, Лугинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Кремненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Липниківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Жеревецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» функціонували пришкільні табори. Послугами відпочинку охоплено 265 дітей.
Для цього з бюджету селищної ради виділено 110,0 тис. гривень, з них – 13,5 тис. гривень на закупівлю спортивного, іграшкового інвентаря та предметів образотворчого мистецтва.
Впродовж усієї відпочинкової кампанії, для дітей було передбачене дворазове харчування, за розпорядком дня - ранкова зарядка, конкурси, розваги, екскурсії, туристичні походи тощо. На кожен день - нова програма, що максимально сприяла проведенню цікавого, яскравого та корисного дозвілля.
ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА
Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.
Позашкільна освіта на території громади представлена двома закладами.
У 2021-2022 навчальному році у Лугинській дитячо-юнацькій спортивній школі навчаються 228 вихованців.
Відділення школи працюють на базі Бовсунівського НВК «ЗЗСО-ІІІ ступенів - ЗДО», Великодивлинського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ», Путиловецького НВК «ДНЗ – ЗНЗ І-ІІІ ступенів», Липниківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Кремненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Лугинської гімназії ім. В.П.Фількова.
Заняття проводяться у 17 навчальних групах, із них у 8 групах початкової підготовки та 9 групах базової підготовки, зокрема по відділеннях футболу, баскетболу, тенісу настільного, боротьби вільної, волейболу .
Вихованці ДЮСШ показують вагомі результати у спортивних змаганнях, а саме:
- ІІ місце у Всеукраїнських змаганнях з волейболу під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?» серед юнаків 2006 року народження і молодших у м. Скадовську;
- ІІ місце з футзалу на обласних фінальних змаганнях з футболу під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?»;
- І місце у чемпіонаті Житомирщини з волейболу серед дівчат 2004 року народження і молодші;
- ІІІ місце у Чемпіонаті Житомирщини з боротьби вільної серед юнаків
2005 року народження;
- ІІІ місце у чемпіонаті Житомирщини з волейболу серед юнаків 2007 року народження і молодші;
- армспорту – чемпіонка України Заливака Карина, ІІІ місце в республіканських змаганнях – Захарчук Мирослава.
Будинок дитячої творчості
У 2021-2022 навчальному році у БДТ навчаються 655 вихованців.
За напрямами діяльності гуртків: науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, гуманітарний.
Філії гуртків працюють на базі Лугинської гімназії ім. В.П.Фількова, Лугинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Жеревецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ».
Переможцями та призерами стали вихованці Будинку творчості в обласному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Феєрверк танцю», фестивалі-конкурсі «Зірочки Мельпомени»; обласному фестивалі-конкурсі естрадного співу «Кришталеві нотки»; обласних виставках-конкурсах «Іграшковий дивосвіт», «Великодні писанки», «Паперовий світ», «Поліські візерунки», «Чарівний пензлик», «Зимова казка» тощо.
Пріоритетним напрямом є збереження та покращення забезпечення матеріальної бази закладів позашкільної освіти, активізація роботи та участь у заходах еколого-натуралістичного, науково-технічного, туристсько-краєзнавчого напрямків.
Важливим і відповідальним завданням є підготовка закладів освіти до початку роботи у новому навчальному році, покращення, модернізація матеріально-технічної бази з метою створення належних умов для учасників освітнього процесу.
Впродовж підготовки закладів освіти селищної ради до роботи у 2021/2022 навчальному році у всіх освітніх закладах проведено поточні ремонти приміщення, харчоблоків, навчальних кабінетів, спортзалів та спортивних споруд.
Всі заклади освіти належно розпочали освітній процес у 2021/2022 навчальному році.
Важливим завданням залишається організація освітнього процесу у закладах освіти в разі епідемічної небезпеки, забезпечення права дітей на здобуття дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.
З метою створення безпечних умов навчання та праці у закладах освіти здійснюється закупівля засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та антисептичних засобів за кошти селищного бюджету.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 року «Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року» (із змінами від 28 липня 2021 року) у разі переходу області із зеленої зони до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу у новому 2021/22 навчальному році потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу закладу освіти.
Вакцинація працівників закладів відбувається організовано, мобільними бригадами з імунізації.
На даний час провакциновано 471 працівник закладів та установ освіти селищної ради, з них: 312 педагогічних працівників та 159 – технічного персоналу, що становить 91 % від загальної кількості працівників.
Залишається актуальним питання проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо необхідності вакцинації освітніх колективів для безпечного проведення освітнього процесу.