Лугинська музична школа

Дата: 23.10.2021 11:50

Лугинська музична школа – є закладом спеціалізованої позашкільної мистецької освіти,  середовищем для розвитку вільної творчої особистості, плекає таланти, й розвиває здатність до творчості в кожного, хто виявив здібності та бажання навчатися мистецтву, формує гармонійну, естетично розвинену особистість дитини, розвиває її мистецькі здібності. Учні в школі здобувають  початкову професійну освіту в галузі мистецтва, набувають початкових професійних, у тому числі виконавських, компетентностей, естетичного досвіду та ціннісних орієнтацій, в тому числі і через активну мистецьку діяльність.  По проходженню повного курсу навчання отримують свідоцтво державного зразка.

Доступ до послуг з початкової мистецької освіти мають жителі громади віком від 5 до 65 років.

Учнівський контингент школи налічує близько 70 здобувачів освіти. Учні мають можливість навчатися  грі на багатьох музичних інструментах:  фортепіано, баяні, акордеоні, гітарі, домрі, духових інструментах, таких як кларнет, сопілка, флейта,  труба, тромбон, туба, валторна, ударних інструментах – ксилофоні, барабанах, проходять навчальні дисципліни «Музична грамота та практичне музикування», «Музична література» «Слухання музики», «Сольфеджіо», предмети «Читання нот з листа», «Ансамбль», «Оркестр».

Школа має філію в селищі Жовтневе, де діти навчаються грі на духових інструментах.

Початкову мистецьку освіту в Лугинській музичній школі здійснюють 7 викладачів. Це педагогічні працівники, які мають фахову передвищу мистецьку або вищу мистецьку освіту відповідного спрямування, фахівці своєї справи, які багато років свого життя присвятили навчанню і мистецькому вихованню дітей. Учні та викладачі беруть участь у фестивалях, та є переможцями районних, обласних, всеукраїнських конкурсів. Співпрацюють з закладами освіти громади  - дитячими садочками, школами. Керівництво та викладачі систематично проходять навчання по підвищенню кваліфікації беручи участь у різноманітних культурно-освітніх проектах.

Лугинська  музична школа є повноцінним суб’єктом у житті громади, бере участь в організації її культурного життя.

Директорка Лугинської музичної школи –Ірина Валеріївна Невмержицька.

Історія нашої школи розпочала свій відлік в 1968 році. Саме тоді, наприкінці шістдесятих, наказом Обласного управління культури від 03 жовтня 1968 року, філія Олевської музичної школи у Лугинах –  перетворилась в  альма- матер для усіх талановитих, здібних або й просто залюблених у музику людей – в самостійну Лугинську музичну школу. Навчали в ній дітвору грі на музичних інструментах, прививали почуття до прекрасного, мелодійного, піднесеного три педагоги – Інеса Льовина, Валентин Сенкевич та  Олексій Осипов. А скільки їх, талановитих педагогів, таким простим семи нотам і таким складним, прекрасним акордам і пасажам навчали майбутніх музикантів згодом!

Близько ста викладачів за життєвий шлях школи. Це – Івашко, Ніколаєнкова, Невмержицька, Пятов, Гоєва, Привень, Олішева, Доктор, Казимиренко, Соболевський, Ольшанська, Зіміна, Вакулик, Хильченко, Суботюк, Лавренюк, Юсима, Харлова, Нагорна, Драганюк, Черкасова, Сєдова, Опанчук, Піньковська, Перинько, Лосенко, Сорокіна, Іванова, Вознюк, Попова, Словацька, Гончарова, Федотова, Ремнякова, Комарова, Ігнатенко, Петрук, Кобилянський, Кос, Курта, Горячова, Гершвельд, Будуєва, Дворницька, Вигівська, Алпанова, Шиндель, Числовський, Мірошник, Вайнбранд, Ганзенко, Богданович, Штейман, Кемська, Денисюк, Васьковська, Журавльова, Смик, Луговець, Добровольська, Білий. Першою директоркою музичної школи, в 1968 була жінка – Льовіна Інеса Станіславівна.

Випускники школи, пов’язуючи свій життєвий шлях з музикою, вступають до навчальних закладів мистецького спрямування.

Лугинська музична школа  - середовище творчого розвитку особистості, основа підготовки професійного митця, школа створює умови для творчого самовираження кожного здобувача початкової митецької освіти шляхом надання можливості для публічного демонстрування ним своїх мистецьких виконавських досягнень, заклад, де особистість має можливість розвинути мистецькі здібності, набути початкових професійних, у тому числі виконавських, компетентностей, естетичного досвіду та ціннісних орієнтацій, в тому числі і через активну мистецьку діяльність.

Музична школа має сторінку у соціальних мережах https://www.facebook.com/profile.php?id=1000190366605