Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

В УКРАЇНІ ПРАЦЮЄ ЄДИНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ВЕБ-ПОРТАЛ «ЕКОСИСТЕМА»

Дата: 13.10.2021 16:00
Кількість переглядів: 257

 

Фото без опису

         Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». Цим рішенням врегульовується питання функціонування єдиної екологічної платформи, яку Міндовкілля в тестовому режимі запустило ще в травні 2021 року.

«Відсьогодні «ЕкоСистема» стає офіційним державним веб-порталом. Це єдиний ресурс перевіреної екологічної інформації та отримання екологічних адмінпослуг. На її базі ми вже відкрили 66 реєстрів і постійно працюємо над збільшенням кількості оприлюднених наборів екологічних даних. Вони доступні кожному громадянину нашої країни. До кінця 2021 року їх буде вже близько 80-ти. Україна виконує свої зобов’язання і відкриває для своїх громадян доступ до інформації про стан довкілля, що передбачено Орхуською конвенцією», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Цей документ визначає «ЕкоСистему» як загальнодержавну екологічну автоматизовану інформаційно-аналітичну систему, інтегровану з порталом «Дія», яка покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також – ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом та громадою з метою отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

«ЕкоСистема» вже містить 7 онлайн послуг, 66 реєстрів відкритих екологічних даних, 3 інтегровані інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів. Переконаний, що в майбутньому «ЕкоСистема» стане дійсно сучасним і ефективним інструментом управління природними ресурсами та платформою для пошуку актуальної інформації про стан довкілля в Україні», – прокоментував заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Украі?ни (CDTO) Руслан Стрілець.

Документ також має:

забезпечити високий рівень поінформованості українців про стан довкілля;

полегшити впровадження механізму електронного урядування;

гарантувати прозорість в діяльності органів виконавчої влади;

спростити узагальнення та систематизацію інформації про довкілля, якою володіють органи державної влади на різних рівнях;

сприяти узгодженню позицій стейкхолдерів та активізації участі громадськості при прийнятті рішень, які стосуються екологічної політики тощо.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь