РЯТУВАЛЬНИКИ НАГАДУЮТЬ ГРОМАДЯНАМ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПЕЧЕЙ

Дата: 07.10.2021 12:05

Кожна друга пожежа у період інтенсивної експлуатації приладів опалення  спричинена саме порушенням вимог щодо безпечного використання та влаштування печей та плит на твердому паливі. Нерідко на таких пожежах гинуть чи отруюються продуктами горіння літні люди.

Тож, вкотре рятувальники нагадують основні нормативно визначені правила безпеки для опалювальних приладів, затверджені МВС України (від 30.12.2014 № 1417) та зареєстровані Міністерством юстиції України.

Отже: згідно «Правил пожежної безпеки в Україні» печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій.

Підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7x0,5м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.

Відстань від печей до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м.

На горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути поштукатурені та побілені.

Попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально для цього відведені місця.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

користуватися печами, які мають тріщини;

розміщувати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

сушити (складати, підвішувати) на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника;

здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;

використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

прокладати димоходи (борови) опалювальних печей поверхнею горючих основ;

використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.