Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

МІНДОВКІЛЛЯ: ПОСИЛЮЄМО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ПРИРОДИ

Дата: 06.10.2021 17:44
Кількість переглядів: 297

 

Фото без опису

         Уряд схвалив зміни до Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за злочини проти довкілля.

Вперше відбувся комплексний перегляд розділу 8 Кримінального кодексу України. Така робота була проведена спільно з правоохоронними органами, Спеціалізованою екологічною прокуратурою та суддями.

У розділі 8 Кримінального кодексу України передбачається посилити відповідальність за вчинення злочинів проти природи та доповнити ще трьома новими статтями:

ст. 246-1 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»;

ст. 246-2 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»;

ст. 246-3 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об’єктів тваринного або рослинного світу».

«Охорона довкілля потребує комплексних рішень. Щоб зменшити негативний вплив від людської діяльності на довкілля, держава повинна застосовувати такий важіль впливу, як кримінальна відповідальність. До цього часу кримінальні злочини проти природи належали до правопорушень невеликої тяжкості. Тепер ми значно посилюємо санкції для невідворотності покарання», – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності без проведення оцінки впливу на довкілля або без ліцензії (із її порушенням) на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, покаранням буде - обмеження волі на строк від 1 року до 3 років або позбавлення волі на той самий строк. З позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Також передбачено посилення відповідальності за приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо. У разі негативного впливу на здоров’я людей, рослинний і тваринний світ, або заподіяння матеріальної шкоди у великому розмірі. За відповідні дії передбачається штраф від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або обмеженням волі на строк до 3 років.

Прийняття законопроекту дасть можливість забезпечити право громадян на безпечне навколишнє середовище, чисте атмосферне повітря та зберегти рослинний і тваринний світ від знищення.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь