Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

СТАРТУВАВ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ «АГРО ВАРТА» З УТИЛІЗАЦІЇ ТАРИ З-ПІД ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН

Дата: 06.10.2021 16:15
Кількість переглядів: 247

         Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація. Питання утилізації небезпечних відходів є надзвичайно актуальним для розвитку сталого та екологічно свідомого сільського господарства. Забезпечення прозорих та зрозумілих механізмів поводження з такими відходами для сільськогосподарських виробників є важливою умовою належного розвитку як сільських територій, так і аграрного сектору в цілому.

Одним із типів відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин (ЗЗР). На сьогодні відповідно до чинного законодавства така тара відноситься до небезпечних відходів і поводження з нею має відбуватися лише із залученням належно ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами.

Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб’єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою, що відноситься до небезпечних відходів.

З цією метою провідні світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта», метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

Так, компаніями-засновниками «Агро Варти» є наступні виробники та імпортери ЗЗР: ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ І УКРАЇНА».

Даний проект отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії (Рішення № 562-р від 28 серпня 2020 року), а також офіційну підтримку Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України.

У рамках проекту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР. А також впроваджено електронну платформу, за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн-форматі (http://agrovarta.org/).

Усі заходи в рамках проекту, в тому числі загальна координація та комунікація учасників проєкту, здійснюються відповідно до укладених угод, а взаємодія усіх сторін проєкту реалізується через онлайн-платформу.

 

Для того, щоб дізнатися більше деталей щодо реалізації проєкту, можна зв’язатися з контактною особою від Європейської Бізнес Асоціації – Марина Шимкус, Координатор Підкомітету Асоціації, e-mail: Maryna.Shymkus@eba.com.ua, тел.: (067) 400-90-16.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь