МІНСОЦПОЛІТИКИ: ОСОБИ ТА ДІТИ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ПОСТРАЖДАЛІ ВІД ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ, ОТРИМАЮТЬ ОДНОРАЗОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ТА ЩОРІЧНУ ДОПОМОГУ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Дата: 29.09.2021 16:54

Сьогодні на засіданні Уряд прийняв рішення щодо надання одноразової компенсації та щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами, визначеними пунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

Постановою Кабінету Міністрів:

? затверджено порядки надання одноразової компенсації та щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії від вибухонебезпечних предметів;

? встановлено розміри одноразової компенсації та щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії від вибухонебезпечних предметів;

? надано можливість зазначеним категоріям осіб подавати документи для призначення таких виплат через виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад та центри надання адміністративних послуг.

Постанова набуває чинності з 01 січня 2022 року.

Компенсація призначається та виплачується постраждалій особі в таких розмірах:

особі з інвалідністю І групи — у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

особі з інвалідністю ІІ групи — у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

особі з інвалідністю ІІІ групи — у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років — у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

дитині з інвалідністю до 18 років — у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

Допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалій особі в таких розмірах, округлених до однієї гривні: особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю — 40 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність, та особам з інвалідністю III групи — 35 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.