МОЗ ОНОВИЛО РЕЄСТР ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ВАРТІСТЬ ЯКИХ ВІДШКОДОВУЄТЬСЯ З БЮДЖЕТУ

Дата: 28.09.2021 16:05

Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення препаратами для лікування цукрового діабету І типу і нецукрового діабету, розладів поведінки і психіки та епілепсії. Оновлений реєстр буде діяти вже з 01 жовтня поточного року.

«З 1 жовтня препарати лікування діабету І типу, нецукрового діабету, розладів поведінки і психіки, а також епілепсії будуть додані до програми “Доступні ліки”. Тобто пацієнти, які мають ці захворювання, зможуть отримувати необхідні ліки в аптеках безоплатно або з доплатою. Аптекам же вартість цих ліків буде компенсувати держава, - коментує перший заступник міністра Олександр Комаріда. - У зв’язку з цим ми оновили реєстр ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення».

Завдяки цьому реєстру пацієнт зможе дізнатися, який лікарський засіб можна отримати безоплатно, а за який потрібно доплатити.

Важливо, що з 01 жовтня виплачувати відшкодування вартості доданих препаратів буде єдиний платник - Національна служба охорони здоров’я. Препарати будуть виписуватись і відпускатися за електронним рецептом, що надасть можливість уникнути нераціонального призначення препаратів та посилити контроль за їх відпуском з аптек.

Програма "Доступні ліки” була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Нині програма працює для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом II типу. До списку препаратів  для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та  діабету II типу наразі включено 293 препарати, які можна отримати безоплатно або з доплатою на вибір пацієнта. З 1 жовтня до реєстру буде додано ще 138 препаратів.