Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ВІКТОР ЛЯШКО: В ПРОЕКТІ БЮДЖЕТУ НА 2022 ЗАКЛАДЕНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА МЕДИКІВ ВІД 13,5 ТИС. ГРН

Дата: 16.09.2021 09:30
Кількість переглядів: 231

Фото без опису

         Проект бюджету на 2022 рік схвалили сьогодні на засіданні Уряду. У ньому передбачили додаткові кошти в програму медичних гарантій, які будуть спрямовані на збільшення заробітної плати лікарів та середніх медичних працівників. Вперше в проекті бюджету Уряд запроваджує показник мінімальної заробітної плати – середні медичні працівники мають отримувати від 13,5 тис. грн. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«На виконання Указу Президента України Володимира Зеленського у проекті передбачено кошти для встановлення мінімальної заробітної плати для лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень - для середніх медичних працівників. Підняття заробітної плати це крок на зустріч якісним медичним послугам, адже коли лікарі та медсестри відчувають підтримку від держави, то почувають себе захищеними, мотивованими та щасливими. Повірте, вони заслуговують на це, адже щодня рятують людські життя», – зазначив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Для забезпечення зазначених рівнів заробітної плати програму медичних гарантій збільшено на 33,8 млрд грн у порівнянні з 2021 роком.

Також у проекті бюджету передбачено 3,1 млрд грн для централізованої закупівлі обладнання, зокрема для покращення матеріально-технічної бази лікарень, бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій Центрів з контролю і профілактики хвороб, створення лабораторій експертного рівня для проведення досліджень, які використовуються в трансплантації.

«Окремо в бюджеті передбачено 2,6 млрд грн на закупівлю вакцин для захисту населення від COVID-19. Інша сума коштів на вакцини покриється коштом міжнародних фінансових організацій. Ця вакцинація й надалі буде безоплатна і гарантуватиметься державою», – відмітив Віктор Ляшко.

Бюджетом передбачено продовження пілотного проекту з проведення трансплантацій в Україні. Зараз закладено 789,5 млн грн, що на 288,5 млн більше, ніж в бюджеті поточного року.

Ще 300 млн грн передбачено на розвиток біокластеру, в 3 рази більше, ніж виділили цьогоріч для запуску цього проекту, з потенційним розширенням ще на 735 млн.

Також передбачено кошти на централізовану закупівлю лікарських засобів, закупівлю медикаментів за договорами керованого доступу.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь