Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

УРЯД ПРОПОНУЄ МОДЕРНІЗУВАТИ ПІДХОДИ ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ

Дата: 16.09.2021 09:21
Кількість переглядів: 257

Фото без опису

 

         Сьогодні, 15 вересня, на черговому засіданні Уряд підтримав законопроект, спрямований на реформування служби зайнятості, модернізацію страхових підходів у випадку безробіття та впровадження нових активних програм на ринку праці. Документ був розроблений Міністерством економіки України.

«На сьогодні проблема безробіття залишається актуальною для України, особливо це стосується молоді. Запропонований законопроект дозволить вдосконалити роботу служби зайнятості та запровадити ефективні підходи до працевлаштування, що відповідають сучасним реаліям та потребам людей і бізнесу. Державна служба зайнятості має перетворитися на сервісну установу, що надає якісні послуги», – зазначила заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Так, законопроектом пропонується:

· Замінити неефективний механізм квотування працевлаштування на компенсації роботодавцям частини витрат на оплату праці або ЄСВ за працевлаштування деяких категорій безробітних, зокрема молоді. Такий підхід дозволить молоді швидше набути досвід роботи та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.

· Сприяти працевлаштуванню довгострокових безробітних шляхом надання компенсації роботодавцям витрат ЄСВ.

· Запровадити надання фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.

Також документом передбачається удосконалити підходи до умов, тривалості та розмірів виплати допомоги по безробіттю: посилити страхові принципи (чим більший страховий стаж – тим більший розмір допомоги по безробіттю) та послабити до безробітних санкції за звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин. Такі зміни дозволять збалансувати бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та забезпечити безперервність страхових виплат.

Крім того, пропонується змінити принципи підбору роботи для безробітного. Зокрема, додатково будуть враховувати транспортну доступність, досвід та навички особи, а також розмір заробітної плати залежно від тривалості безробіття.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь