ЛІКИ ЗА ПРОГРАМАМИ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЇДУТЬ В РЕГІОНИ

Дата: 09.09.2021 15:06

Протягом року Міністерство охорони здоров`я закуповує за державні кошти ліки, отримувати які українці можуть безоплатно.

Майже щодня ліки відвантажуються та прямують до того чи іншого регіону.  Вони розподіляються в обласні департаменти охорони здоров’я і кожен департамент «на місці» розподіляє ліки між конкретними закладами охорони здоров’я.

Від наявності деяких препаратів інколи залежить не тільки здоров’я, а й життя пацієнтів. Тож від сьогодні будемо коротко інформувати вас про нові поставки ліків.

Отже, за минулий тиждень у регіони відправлено ліків загалом на понад 104 млн грн. Серед них:

за напрямком «Доросла онкологія»

• Дазатиніб – 3,4 тис. табл.
  • Доксорубіцин – 4,6 тис. амп.
  • Леналідомід – 3,9 тис. табл.
  • Трастузумаб – 1,3 тис.амп.

за напрямком «Муковісцидоз дорослі»

• Дорназа Альфа – 4,8 тис. амп.

за напрямком «Серцево-судинні захворювання»

• Фондапаринукс натрію – 2,7 тис. амп.

за напрямком «Орфанні метаболічні»

• Алглюкозидаза альфа – 97 од. порошк.
  • Ідурсульфаза – 294 флак.

за напрямком «Первинні імунодефіцити діти»

• Імуноглобулін людини для внутрішньовенного – 2,7 тис. флаконів (по 100мл та 50 мл) та підшкірного введення – 1140 флаконів (по 10 мл та 20 мл)

за напрямком «Первинні імунодефіцити дорослі»

• Імуноглобулін людини для внутрішньовенного - 18 флаконів (по 100мл та 50 мл) та підшкірного введення - 47 флаконів (по 10 мл та 20 мл)

а також

1. Правцевий імуноглобулін – 100,5 МО (67 флаконів)
  2. Протидифтерійна сироватка – 490 тис. МО (49 флаконів)

Найближчим часом ці лікарські засоби будуть доступні у лікарнях. Перевірити інформацію про наявність тих чи інших ліків у найближчій до вас лікарні можна

• на офіційних вебсайтах регіональних департаментів та управлінь
  • на інформаційних стендах у закладах охорони здоров'я
  • на онлайн-платформі «Є ліки» (https://eliky.in.ua/)

Детальна інформація про поставки ліків та препаратів є у розділі «Накази» на сайті МОЗ за посиланням  http://moz.gov.ua/nakazi-moz

Нагадуємо: препарати закуповуються у межах бюджету, котрий щорічно приймає ВРУ, у 2021 р. він становить понад 8,9 млрд грн. Загалом у 2021 році за 32 напрямами державної програми закуповуються 1120 позицій.