МІНДОВКІЛЛЯ ЗАПУСТИЛО ВІДКРИТИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ДЕРЖАВНИЙ КАДАСТР ТЕРИТОРІЙ ТА ОБ’ЄКТІВ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ

Дата: 08.09.2021 10:55

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Украі?ни Роман Абрамовський презентував новии? інструмент – відкритии? електроннии? державнии? кадастр територіи? та об’єктів природно-заповідного фонду. Він розміщении? на вебпорталі #ЕкоСистема (https://eco.mepr.gov.ua).

Необхідність створення такого кадастру була передбачена ще Законом Украі?ни «Про природно-заповіднии? фонд Украі?ни» 1992 року.

«Лишаємо в минулому закритість кадастрових даних про заповідні територіі? Украі?ни та перепони у і?х пошуку! Це означає, що прии?шов кінець і для всіх раніше можливих маніпуляціи? з природоохоронними землями. Кадастр вже містить дані про 88% територіи? природно-заповідного фонду Украі?ни. Тут можна знаи?ти не лише відомості про назву, категорію, площу, місце розташування чи землекористувача. Головне, що тут відображена інформація про межі, як на загальніи? картосхемі, так і в описовіи? частині про кожну територію чи об’єкт ПЗФ», – зауважив Міністр.

Він повідомив, що у червні 2021 року зробили першии? крок, аби спростити доступ до інформаціі?. Оприлюднили мінімальнии? набір інформаціі? про більше ніж 7 тис. територіи? та об’єктів природно-заповідного фонду на Публічніи? кадастровіи? карті у окремому шарі «Природно-заповіднии? фонд». Разом з екологічними підрозділами облдержадміністраціи? зібрали всю наявну первинну інформацію про ці територіі? та оприлюднили і?х, попередньо оцифрувавши.

Кадастр буде корисним:

при плануванні подорожеи? та відпочинку; оформленні земельних ділянок; плануванні бізнесу; здіи?сненні громадського контролю; розробці документів просторового планування;

для реалізаціі? проектів соціально-відповідального бізнесу та волонтерів, що, на щастя, стає все більш популярним в Украі?ні.

«Працюємо над тим, щоб організувати автоматичнии? взаємообмін інформацією між іншими державними кадастрами та реєстрами. Наша мета – об’єднати усі кадастрові реєстри через механізм, якии? автоматично підтягуватиме необхідну інформацію, яку шукає громадянин. Наступними кроками буде и?ого наповнення - інтеграція з кадастрами тваринного та рослинного світу», – підсумував Міністр.