Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄНЬ ГРИБАМИ

Дата: 20.08.2021 09:45
Кількість переглядів: 304

                                                                 Фото без опису

 При збиранні грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно суворо дотримуватися основних правил, тоді ви уникнете випадкових помилок, що можуть призвести до отруєнь. 

 

Правила і поради з попередження отруєнь грибами від фахівців               ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»:

  • - Збирайте в лісі тільки ті гриби, які ви знаєте та впевнені, що вони ЇСТІВНІ.

  • - Гриби, які викликають сумнів, не слід вживати в їжу і пробувати на смак, тим більше в сирому вигляді.

  • - Ніколи не збирайте і не їжте гриби, які на ніжці мають клубневидне потовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора), і не пробуйте їх на смак.

  • - Коли ви збираєте гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх із цілою ніжкою, щоб не пропустити ознаки, зазначеної в попередньому правилі.

  • - Якщо ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте ті, які мають пластинки білого кольору. У їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім темніють. У смертельно отруйної блідої поганки, схожої за зовнішнім виглядом на печериці, пластинки завжди білого кольору.

  • - Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві та зіпсовані.

  • - Не їжте гриби в сирому вигляді.

  • - Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння, якщо в посуд, де вони варяться опустити цибулину чи срібний предмет. Це неправильне уявлення!

  • - Не збирайте гриби, навіть їстівні, у міських парках, скверах, дворах,а також уздовж автомобільних доріг і залізниць. Гриби накопичують отруйні речовини й стають непридатними для їжі.

  • - При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

    Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані за окремими видами й знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в`ялі гриби потрібно викинути. Нижню частину ніжки, забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки і мокрухи) знімають із капелюшка плівку, покриту слизом. В день збору або не пізніше наступного ранку гриби повинні бути піддані кулінарній обробці.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь