Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

РОМАН ЛЕЩЕНКО: ЗЕМЛІ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ КОНСЕРВАЦІЇ, ВЖЕ У ПУБЛІЧНОМУ ДОСТУПІ

Дата: 17.08.2021 11:58
Кількість переглядів: 323

                                                                       Фото без опису

На Публічній кадастровій карті можна переглянути новий інформаційний шар – «Землі, що потребують консервації». Про це написав на своїй офіційній сторінці у Facebook Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Як я вже зазначав, Мінагрополітики планує виводити з обігу деградовані землі та консервувати їх для відновлення. Усі ці землі відтепер відображені на кадастровій карті (map.land.gov.ua)»,  написав Міністр.

Він додав, що землі, які потребують консервації, можуть використовуватися для відновлення лісистості в Україні. До слова, саме заліснення є одним із найефективніших способів консервації с/г угідь та захисту їх від негативного природного та антропогенного впливу. Зі зростанням рівня лісистості території зростає і показник виробництва валової продукції сільського господарства на 1 га угідь. 

«Збереження й охорона ґрунтів – це обов'язок не лише влади, а й кожного землероба. Правильна консервація деградованих земель сприятиме покращенню родючості ґрунтів та їхніх екологічних характеристик. І задача нашого Міністерства – сприяти, підтримувати, напрацьовувати механізми та забезпечити прозорість інформації»,  зазначив Роман Лещенко.

Інформаційний шар створили фахівці ДП «Центр ДЗК» за даними Держгеокадастру після визначення малопродуктивних, деградованих та техногенно забруднених земель. Ці дані суто інформативні, однак вже зараз вони будуть корисними для органів державної влади та місцевого самоврядування, які долучилися до екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» на виконання Указу Президента України від 07.06.2021            № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». У такий спосіб користувачі отримують змогу ідентифікувати самозалісені та придатні для створення лісів державні та комунальні земельні ділянки для досягнення оптимальної лісистості України.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь