Лугинський народний краєзнавчий музей

Дата: 13.08.2021 09:19

Лугинський народний краєзнавчий музей відкрито 30 грудня 1980 року. Організатором і засновником якого була Зоя Василівна Сульська, заслужена вчителька України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІст.

Музей має 8 експозиційних та виставкову залу.

Відвідавши музей ви матимете змогу поринути у віхи історії Лугинського краю.

У першій залі ви ознайомитесь з рослинним та тваринним світом Лугинщини. Тут ви побачите чучело вовка, диких свиней, косулі, птахів, серед яких Червонокнижні: сірий журавель, бородата сова, тетерук.

Далі ви потрапляєте у ті давні часи, коли на території нашого краю жили первісні люди, вас зацікавлять їх знаряддя праці: скребки, молотки, наконечники, побачите відбитки раковин, молюску морського їжака, черепашку ліму та багато іншого. В другій залі музей розповідається також, чим жила Лугинщина в період феодального та кріпосницького ладу. Взнаєте  рік народження Лугин, та про те, що в 1871 році в Лугинах було відкрито двокласне сільське училище. В експозиціях є документи, які свідчать, що 1880р. в с. Липники був побудований винокурний завод, такий же завод був і в с.Шеметиця.

Відвідувачів обов’язково зацікавить третя і четверта зали, де представлені предмети побуту наших предків кінця ХІХ початку ХХ ст. вишиті рушники, жіночий та чоловічий одяг, килими. Особливу увагу привертає до себе стіл з видовбаними мисками, «Посвітка», знаряддя для ткацтва.

Експозиції наступної зали познайомлять вас з подіями революцій 1917-1921, з документами періоду колективізації, голодомору в нашому краї.

Шоста зала присвячена героям війни, партизанському руху на Лугинщині. У вітринах містяться особисті речі, фотографії, документи солдатів. Окрема експозиція розповідає про Героїв РС В.П.Фількова та П.П. Бовсунівського.

Фото без опису        Фото без опису

Переходячи до наступної зали відвідувачі можуть ознайомитись з подіями післявоєнної відбудови, з плеядою вчених, науковців, художників, поетів, письменників, які є гордістю нашого краю.

8 зала розповідає про воїнів – афганців, сучасних захисників України – воїнів АТО.

Окрема експозиція присвячена засновнику музею Сульській З.В.

Відкриття виставкової зали дало змогу представити увазі відвідувачів ряд виставок: «Земля лугів», персональну фотовиставку Олега Калашнікова, виставку робіт майстрині – вишивальниці Віри Каменчук, виставку «писанкові райдуги», та ін..

У 1995році бузею було присвоєнно звання «Народний».

З 2005р. і на даний час, директором музею призначена Косюк Г.І

У 2010 р. Управління культури і туризму нагородило музей Дипломом у номінації кращий, народний музей.

Завдання музею – виховати у підростаючого покоління та молоді почуття любові до свого рідного краю. З цією метою музей проводить найрізноманітніші заходи, окрім екскурсій, це : конкурс з історії Лугинського краю «Моя любов-моя Лугинщина», зустрічі з краєзнавцями, з цікавими людьми, уроки з краєзнавства, літературні уроки для учнів шкіл, показ жіночого костюму ХІХ-ХХст. та ін..

Фото без опису                                                   Фото без опису