ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, ВІДПОЧИВАЮЧИ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

Дата: 03.08.2021 10:16

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання громадянами правил безпечної поведінки на водних об’єктах, купання в нетверезому стані, необережність при вилові риби і при користуванні різними плавзасобами та інші нещасні випадки.

А під час літніх канікул збільшується і кількість загиблих серед дітей. Маленькі шукачі пригод вирушають на місцеві річки та ставки без супроводу дорослих, часто навіть не вміючи плавати. Як результат – сумна статистика.

Для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки, зокрема:

1. Пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.

2. Не запливайте за межу купання в акваторії, позначену буями. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.

3. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, не стрибайте у воду зі споруд, не пристосованих для цього.

4. Не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати ставки та річки.

5. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.
       6. Не наближайтесь до човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
         7. Не забруднюйте і не засмічуйте водні об’єкти та територію пляжів.

8. Не подавайте фальшиві сигнали тривоги.

9. Температура води повинна бути не нижче +17°С.
      10. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3–5 хвилин.

11. Слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.