Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

УРЯД СХВАЛИВ ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ЩОРІЧНОЇ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ДО 5 ТРАВНЯ

Дата: 30.07.2021 09:53
Кількість переглядів: 331

                                                                     Фото без опису

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні схвалив розроблений Міністерством у справах ветеранів України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня».

Ним пропонується внести змін до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», визначивши розмір грошової допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України про Державний бюджет України на 1 січня поточного року, в якому виплачується така допомога.

Зокрема, пропонується встановити щорічну разову грошову допомогу до 5 травня у таких розмірах:

  • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 85 %;

  • особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин I групи – 255 %, II групи – 225 %, III групи – 195 %;

  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 55 %;

  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 35 %;

  • осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною – 255 %.

«Розроблений Мінветеранів на виконання доручення Прем’єр-міністра України проект Закону покликаний встановити на законодавчому рівні збалансовані щодо показників бюджету розміри цієї грошової допомоги. Це дозволить уникнути блокування Державною виконавчою службою рахунків органів соціального захисту населення, які, окрім виплати разової грошової допомоги до 5 травня, проводять ряд інших соціальних виплат для захисників України. Дякую Уряду за підтримку даного законопроекту і, сподіваюся, що невдовзі його буде винесено на розгляд парламенту та ухвалено», - зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Реалізація акта здійснюватиметься за рахунок і в межах коштів, передбачених Мінсоцполітики на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Довідково

В Україні перебуває на обліку 938 847 отримувачів щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Зокрема:

Учасників бойових дій – 446 348;

Осіб з інвалідністю в наслідок війни:

І групи – 17 470;

ІІ групи – 53 220;

ІІІ групи – 42 106;

Членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 136 136;

Осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 14.

Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня передбачено видатки в обсязі 1 382 540,6 тис. гривень.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлено в розмірі 1 769 гривень.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь