Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ПРОГРАМА МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ: ДІАГНОСТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ 50+

Дата: 30.07.2021 09:45
Кількість переглядів: 352

 

                                                                   Фото без опису

За обстеження для ранньої діагностики раку у пацієнтів, старше 50 років, НСЗУ заплатила медичним закладам понад 38,5 млн гривень.  

Медичні послуги за програмою медичних гарантій закуповуються відповідно до потреб пацієнтів. Зокрема в рамках ПМГ 2021 передбачено спеціальні послуги для осіб  старших 50 років. Вони  можуть попередити проблеми зі здоров’ям, які з віком з’являються частіше. Пройти щорічну комплексну діагностику чек-ап. Виявити на ранніх стадіях серйозні захворювання та вчасно почати лікування. А також контролювати перебіг хронічних захворювань.

За рекомендаціями фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, людям, старше п’ятдесяти років, необхідно контролювати основні показники свого здоров’я. Не забувати дотримуватися основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. Зміни в системі охорони здоров’я дали пацієнтам, насамперед, можливість вибору – свого сімейного лікаря, кращого медзакладу та рівний доступ до лікування.

На сьогодні понад 12 млн людей віком 50+ обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію.  Серед загальної кількості - близько 7,5 млн жінки та понад 4,7 - чоловіки.

Cаме сімейний лікар вчасно розпізнає загрозу здоров’ю пацієнта, зважаючи на чинники ризику та спадковість, допоможе виявити і контролювати хронічні захворювання, призначить профілактичні обстеження, своєчасно спрямує на консультацію до вузького спеціаліста чи направить на проведення діагностичних інструментальних досліджень. Окрім того, за рецептом свого лікаря пацієнти мають можливість отримувати ліки від хронічних хвороб, зокрема від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, безоплатно або з незначною доплатою. Мова йде про Державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Відколи ця програма перейшла в адміністрування НСЗУ і пацієнти отримують ліки виключно за електронним рецептом, що є більш зручним, адже рецепт на ліки пацієнт може отримати навіть не відвідуючи свого лікаря, а лише зателефонувавши йому. Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнту лікуватись без істотних витрат на ліки. А це є дуже важливим для людей старшого віку. З початку року, понад 1,5 млн пацієнтів 50+ скористалися перевагами програми реімбурсації.

Програма медичних гарантій чітко визначає перелік послуг, які надаються пацієнтам безоплатно на спеціалізованому рівні. Єдиною умовою для їх безоплатного отримання є направлення лікаря. 

НСЗУ акцентує свою увагу на пріоритетних послугах Програми медгарантій, зокрема, на лікуванні інсульту та інфаркту, а також обстеженнях для ранньої діагностики онкозахворювань.

За даними електронної системи охорони здоров’я, з 01 квітня понад 89 тисяч пацієнтів, віком від 50 до 60, зверталися до кардіолога. І отримали безоплатну допомогу за Програмою медичних гарантій.

Що стосується онкологічних захворювань, то ми приділяємо особливу увагу ранньому їх виявленню. Адже лікування таких захворювань на ранніх стадіях дає пацієнту більше шансів на одужання. Тому в Програмі медгарантій передбачено 6 інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопіяІ лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може направити його на таке дослідження. Для пацієнта воно також є безоплатним.

За даними електронної системи охорони здоров’я, з 01 квітня понад 47 тис. пацієнтам, старше 50 років, проведено одне з шести видів обстежень для ранньої діагностики раку. За це Національна служба здоров’я України заплатила медичним закладам у період з 01 квітня понад 38,5 млн гривень.   Зокрема, за період з 01 квітня 24,5 тисячі жінок пройшли мамографію, а НСЗУ оплатила закладам понад 5,5 млрд гривень. Понад 17 тисяч осіб отримали таку медичну послугу як гастроскопію, а НСЗУ перерахувала закладам понад 18 мільйонів гривень. Колоноскопію обстеження кишечника пройшли понад 4 тисячі пацієнтів, за це виплачено понад 5,7 мільйона гривень.

Отже, у рамках програми медичних гарантій передбачено весь спектр медичних послуг, які потрібні людям віком 50+, аби підтримувати своє здоров’я у належному стані.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь