ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ЗАДЛЯ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛЬНОСТІ НА РИНКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

Дата: 19.07.2021 10:52

14 липня депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні та в цілому проект Закону про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу (№ 3508-д).

За даний законопроект проголосували 303 народних депутати.

Законопроект скасовує штрафи та пеню на заборгованість, що виникла після 01 травня 2020 року, та реструктуризує чинну заборгованість на наступні 5 років, а також накладає повну заборону на начислення пені або санкцій із боку постачальників природного газу для населення.

Загалом законопроєкт дає змогу завчасно перед настанням опалювального сезону вирішити наявну проблематику із заборгованістю.

Також реалізація цього законопроєкту базуватиметься на повній перевірці всіх подібних боргів, штрафних санкцій, вимог і звинувачень, які існують між громадами, підприємствами теплокомуненерго, постачальниками води, газу і «Нафтогазом».

Відповідно до Закону регулювати заборгованість будуть шляхом:

взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету;

реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах;

списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, за умови погашення тіла боргу.

Також документ переносить розрахункову дату з 01 липня 2016 на                     01 червня 2021 року.