Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ЗАХОДІВ З РЕАЛІЗАЦІЇ НАЦСТРАТЕГІЇ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ В УКРАЇНІ

Дата: 15.07.2021 10:53
Кількість переглядів: 267

        Фото без опису

Уряд затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року з доопрацюванням у п’ятиденний строк. 

«Затвердження Нацстратегії безбар’єрності стало важливим кроком для впровадження цивілізованих підходів до потреб кожної людини. І я рада, що сьогодні Уряд затвердив відповідний План заходів для реалізації пріоритетів цього документу у найближчі два роки. Філософія безбар’єрності має впроваджуватися як на рівні держави, так і на рівні кожної громади. Й поняття безбар’єрності має бути зрозумілим для кожного. Пояснювати його треба не складними чи чиновницькими термінами, а близькими для кожного прикладами. Саме для цього буде розроблений «Довідник з безбар’єрності» — збірник, у якому доступною мовою ми розкажемо про толерантне спілкування», — наголосила перша леді Олена Зеленська.

Своєю чергою, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважив, що безбар’єрність має стати стандартом для українського суспільства. 

«Вірю, що спільними зусиллями нам вдасться подолати всі бар’єри, які існують в нашій державі сьогодні. Дякую першій леді Олені Зеленській за цю ініціативу та постійну увагу до теми, а Уряду — за підтримку», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

План заходів включає низку завдань для профільних міністерств за шістьма напрямами безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, економічна, освітня. Зокрема, йдеться про забезпечення контролю за станом: доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту, доступності інформації та цифрових послуг для всіх груп населення та інклюзивного освітнього середовища.

Відтак, люди з інвалідністю, батьки з малими дітьми, люди поважного віку та з тимчасовими порушеннями здоров’я отримають можливості у доступі до роботи, послуг, спорту, дозвілля. 

Фінансове забезпечення реалізації Стратегії буде здійснюватись коштом державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.

Зазначимо, відтепер профільні міністерства та інші органи центральної виконавчої влади, які відповідальні за виконання Плану заходів, а також обласні та Київська міська державні адміністрації зобов’язані щороку до 01 березня подавати інформацію до Мінрегіону та до 01 квітня до Кабінету Міністрів України про стан виконання Плану заходів. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь