Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

В УКРАЇНІ ГОТУЮТЬ ДОДАТКОВИХ МЕДПРАЦІВНИКІВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЩЕПЛЕНЬ ВІД COVID-19

Дата: 07.07.2021 17:01
Кількість переглядів: 275

 

Всесвітня організація охорони здоров’я в Україні у відповідь на запит Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я проводить тренінги з вакцинації від COVID-19 для викладачів медичних університетів, щоб залучити студентів 4-го та 5-го курсів та інтернів до проведення щеплень від коронавірусної хвороби.

«В Україні, як і в усьому світі, ситуація щодо постачання вакцин проти COVID-19 постійно змінюється. Українська система охорони здоров’я має бути задіяна на повну потужність. Тому ми залучаємо старших студентів-медиків та лікарів-інтернів, які разом із ними проводитимуть щеплення, принаймні, у великих центрах вакцинації. Ми сподіваємося на підтримку та співпрацю з усіма медичними закладами вищої освіти», - зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Залучення студентів старших курсів та інтернів до вакцинації від COVID-19 допоможе знизити навантаження на медичних працівників, які виконують ці обов’язки, а також задовольнити очікування уряду щодо охоплення щепленнями щонайменше 70% дорослого населення до кінця 2021 року.

«Пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров’я в кожній країні, оскільки наявні в системі охорони здоров’я ресурси зараз працюють для протидії пандемії, включаючи вакцинацію від COVID-19. Відповідно, стає все менше потенціалу для інших функцій системи охорони здоров’я. Залучення волонтерів і студентів – це стандартна процедура, що застосовується в інших країнах. Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок. Якщо до кінця 2021 року потрібно вакцинувати 70% дорослого населення, це означає десятки мільйонів ін'єкцій, переважно за схемою вакцинації 2 дозами»,  - пояснив голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Представник ВООЗ додав, що вони також покладаються на подальшу співпрацю з усіма медичними університетами в межах планової імунізації, оскільки це залишається високопріоритетною темою для ВООЗ в Україні

На цьому тижні буде проведено чотири дводенні тренінги для навчання близько 100 викладачів за підтримки експертів ВООЗ, МОЗ, ЦГЗ, Національної служби здоров’я України, Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та Державного експертного центру МОЗ України.

Програма тренінгу охоплює інформацію про всі вакцини, що використовуються в Україні, у тому числі про ті, що можуть надійти до країни найближчим часом, зокрема вакцину Moderna mRNA-1273. Тренінг також допоможе зміцнити знання та навички студентів-медиків із вакцинації від COVID-19 та в цілому з питань безпеки імунізації, а також із діагностики анафілаксії та надання першої медичної допомоги. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь