Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

В УКРАЇНІ ГОТУЮТЬ ДОДАТКОВИХ МЕДПРАЦІВНИКІВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЩЕПЛЕНЬ ВІД COVID-19

Дата: 07.07.2021 17:01
Кількість переглядів: 262

 

Всесвітня організація охорони здоров’я в Україні у відповідь на запит Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я проводить тренінги з вакцинації від COVID-19 для викладачів медичних університетів, щоб залучити студентів 4-го та 5-го курсів та інтернів до проведення щеплень від коронавірусної хвороби.

«В Україні, як і в усьому світі, ситуація щодо постачання вакцин проти COVID-19 постійно змінюється. Українська система охорони здоров’я має бути задіяна на повну потужність. Тому ми залучаємо старших студентів-медиків та лікарів-інтернів, які разом із ними проводитимуть щеплення, принаймні, у великих центрах вакцинації. Ми сподіваємося на підтримку та співпрацю з усіма медичними закладами вищої освіти», - зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Залучення студентів старших курсів та інтернів до вакцинації від COVID-19 допоможе знизити навантаження на медичних працівників, які виконують ці обов’язки, а також задовольнити очікування уряду щодо охоплення щепленнями щонайменше 70% дорослого населення до кінця 2021 року.

«Пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров’я в кожній країні, оскільки наявні в системі охорони здоров’я ресурси зараз працюють для протидії пандемії, включаючи вакцинацію від COVID-19. Відповідно, стає все менше потенціалу для інших функцій системи охорони здоров’я. Залучення волонтерів і студентів – це стандартна процедура, що застосовується в інших країнах. Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок. Якщо до кінця 2021 року потрібно вакцинувати 70% дорослого населення, це означає десятки мільйонів ін'єкцій, переважно за схемою вакцинації 2 дозами»,  - пояснив голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Представник ВООЗ додав, що вони також покладаються на подальшу співпрацю з усіма медичними університетами в межах планової імунізації, оскільки це залишається високопріоритетною темою для ВООЗ в Україні

На цьому тижні буде проведено чотири дводенні тренінги для навчання близько 100 викладачів за підтримки експертів ВООЗ, МОЗ, ЦГЗ, Національної служби здоров’я України, Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та Державного експертного центру МОЗ України.

Програма тренінгу охоплює інформацію про всі вакцини, що використовуються в Україні, у тому числі про ті, що можуть надійти до країни найближчим часом, зокрема вакцину Moderna mRNA-1273. Тренінг також допоможе зміцнити знання та навички студентів-медиків із вакцинації від COVID-19 та в цілому з питань безпеки імунізації, а також із діагностики анафілаксії та надання першої медичної допомоги. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь