РОЗВИТОК МУНІЦИПАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА – НА ЗАСІДАННЯ КАБМІНУ УХВАЛИЛИ ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ

Дата: 07.07.2021 15:37

В Україні продовжує розвиватися механізм міжмуніципального співробітництва. Сьогодні, 07 липня, на засіданні Уряду ухвалено проект Закону України «Про внесення змін до Закону «Про співробітництво територіальних громад», який розробило Міністерство розвитку громад та територій.

Схвалений Кабінетом Міністрів документ передбачає, зокрема, спрощену процедуру приєднання до вже організованого співробітництва, що має на меті допомогти реалізації спільних проектів у тергромадах для покращення якості надання публічних послуг та інших розвиткових ініціатив.

Проектом Закону пропонується:

· надання можливості проводити у дистанційній формі засідань комісій з підготовки проекту договору про співробітництво, а також громадських обговорень щодо організації співробітництва;

· запровадження процедури приєднання територіальних громад до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою (шляхом укладення додаткової угоди про приєднання до організованого співробітництва);

· визначення змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм співробітництва.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що зміни до Конституції та нова редакція Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» мають кінцево закріпити перехід до децентралізованої моделі держави, а також створити тверду фінансову основу для ефективного розвитку територіальних громад.