Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ВЕРХОВНА РАДА ЗАТВЕРДИЛА ЦЕРЕМОНІЮ ПОХОВАННЯ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ

Дата: 05.07.2021 10:54
Кількість переглядів: 468

 

         02 липня український Парламент прийняв у другому читанні законопроект № 4636-1 про внесення змін до Закону України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» щодо військового поховального ритуалу.

         За відповідний законопроект проголосували 278 народних депутатів.

         Відтепер в Україні встановлено порядок поховання та проведення військового поховального ритуалу з почесною вартою військовослужбовців, які загинули під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, або виконання обов’язків військової служби, померлих або загиблих учасників бойових дій, учасників АТО/ООС.

         Міністр у справах ветеранів України розповіла, що над створенням законопроекту команда фахівців Мінветеранів, разом з народними депутатами, представниками Міноборони, Українським інститутом національної пам'яті та громадськими експертами працювали більше року.

         «У надважкий час для країни українські воїни стали на захист своєї держави. На жаль, багато військових загинули. Всі вони відали життя за свою країну, і заслуговують на шану і повагу українського суспільства. Закон про військовий ритуал поховання закладає основи шани і поваги до загиблих захисників  України», – зазначає Юлія Лапутіна.

         Міністр також відзначила, що під час розробки військового поховального ритуалу було враховано досвід поховання військовослужбовців армій провідних країн світу.

         Законом передбачено, що на час військового поховання у містах рекомендують скасувати усі масові та розважальні заходи. У разі загибелі та поховання в один день трьох та більше військовослужбовців, які загинули під час виконання завдань за призначенням, в Україні оголошується День національної жалоби.

         Також передбачається, що перевезення військовослужбовця, який загинув або помер під час виконання обов’язків військової служби до місць прощання, вшанування та поховання відбувається за державні кошти.

         Прощання проводиться у місці, узгодженому з родичами, близькими особами, а у разі їх відсутності – з посадовою особою, яка приймала рішення про проведення військового поховального ритуалу. За згодою родичів під час прощання може проводитися релігійний ритуал.

         Нагадаємо, що у січні 2021 року Кабінет міністрів прийняв розпорядження розпочати створення Національного військового меморіального кладовища у 2021 році, яке триватиме до 2025 року. А у березні Верховна рада підтримала за основу законопроект про створення Національного військового меморіального кладовища для поховання військових та борців за незалежність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь