ЗДОРОВ’Я ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ НАПРЯМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЧИСТОГО ДОВКІЛЛЯ, – МІНДОВКІЛЛЯ

Дата: 25.06.2021 11:52

В Україні завершується Всеукраїнський форум «Україна 30. Здорова Україна». Сьогодні, у третій день форуму «Життєлюбна Україна», спікери говорили про продовження тривалості та якість життя українців, методи боротьби зі стресом та екологічні фактори, які впливають на здоров’я.

Отже, статистика каже про те, що в Україні:

• лише 1/3 промислових гігантів провели модернізацію за останні 10 років;

• 2/3 українців проживають на територіях із забрудненим атмосферним повітрям;

• найбільш поширеними компонентами, які забруднюють повітря, є діоксид сірки, дрібнодисперсний пил, оксиди азоту у різних сполуках;

• у промислових регіонах на 25-40% вищий загальний рівень захворюваності населення, в тому числі і серед дітей.

Такі дані навів заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець під час свого виступу на дискусійній панелі «Екологія життя - зовнішні фактори, що впливають на здоров’я нації».

За його словами, Україна має комплексно підходити до екологізації нашого середовища життя, аби не мати такі прикрі статистичні дані.

Руслан Стрілець наголосив: «Один із законів екології каже, що усе пов’язане з усім. І якість нашого життя безпосередньо пов'язана з якістю довкілля, яке нас оточує. Тривалість життя українців, особливо у промислових регіонах, на 10 років менше, ніж у європейців. Ми розуміємо, що на це впливають промислові підприємства, які потребують модернізації».

Міндовкілля бачить шляхи вирішення цих проблем в ухваленні основних екологічних законопроектів:

- Законопроект № 4167 про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності:

• відкриє шлях для впровадження найкращих доступних технологій модернізації;

• встановить нові прозорі правила дозвільних процедур для промисловості;

• дозволить поступово зменшити промислове забруднення на 25% від рівня 2015 року.

- Законопроект № 3091 про державний екологічний контроль:

• відкриє шлях для створення дієвого екологічного контролю;

• врегулює систему нарахування збитків та стягнення за шкоду довкіллю;

• збалансовує інтереси бізнесу, влади та громадськості;

• створить комфортний діалог держави з бізнесом.

Міндовкілля сподівається, що Верховна Рада України найближчим часом ухвалить усі екологічні законопроекти, аби Україна мала сучасну європейську законодавчу базу. Адже це є вірним шляхом до чистого довкілля і збільшення тривалості життя українців.