Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Що ж робити, якщо не хочете отримувати ID - картку замість паспорта -"книжечки".

Дата: 24.06.2021 10:57
Кількість переглядів: 350

Паспорт - "книжечка" чи  ID-картка?!

Змінили прізвище чи ім'я, втратили паспорт або він став непридатним? – У таких випадках вам доведеться змінювати паспорт. Але що ж робити, якщо не хочете отримувати ID-картку.

Відмовитись від отримання паспорта нового зразка можна лише з релігійних міркувань.

В Україні перший прецедент отримання паспорта зразка 1994 року був у Житомирській області. Судді Великої палати Верховного Суду 19 вересня 2018 року захистили права громадян України, які через свої релігійні переконання відмовилися від оформлення паспорта у вигляді - картки і зобов'язали Міграційну службу видати документ старого зразка.

Так, були внесені зміни до наказів Міністерства внутрішніх справ і зазначено, що у разі, якщо є відповідне судове рішення, органи Міграційної служби видають паспорт зразка 94-го року, і для цього необхідно безпосередньо з судовим рішенням звертатися до органів Державної міграційної служби.

Тобто, якщо ви захотіли отримати паспорт громадянина України у формі "книжечки", а в Міграційній службі вам відмовили – ви маєте право звернутися до суду з позовом про те, щоб вам видали паспорт зазначеного зразка.

При цьому законодавством чітко визначено, що необхідно звертатися за місцем своєї реєстрації. Але внутрішньо переміщені особи мають можливість звертатися за місцем свого проживання.

Разом із цим нагадаємо, що якщо вам необхідно вклеїти фотографію у 25 чи 45 років – у вас немає необхідності змінювати паспорт. Ви можете просто вклеїти цю фотографію у "книжечку". Втім, є одне "АЛЕ": якщо ви пропустили 30-денний термін , який вам дається для вклеювання фото, в такому випадку паспорт вважається простроченим, і вам необхідно отримувати ID-картку.

Для отримання безоплатної правової допомоги з вищенаведеного питання, усі бажаючі можуть звернутися до відділу «Лугинське бюро правової допомоги» Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за адресою: смт. Лугини, вул. Горького, буд. 8/42.

Ярослав Савчук  -  фахівець відділу «Лугинське бюро правової допомоги» Коростенського МЦ з надання БВПД.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь