ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ У ВИПАДКУ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Дата: 18.06.2021 14:38

Домашнє насильство одна з ключових соціальних  проблем, яка існує в Україні. Так вважають українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Довгий час, ця тема замовчувалася на національному рівні й вважалося, що домашнє насильство не потребує зовнішнього втручання. Однак часи, на щастя для багатьох, змінилися, як і пріоритети в цьому питанні. Тож нині в Україні впроваджуються та розробляються різноманітні механізми боротьби та протидії домашньому насильству.

Законодавство виділяє 4 види насильства: фізичне (побої, штовхання, нанесення тілесних ушкоджень), психічне (погрози, шантаж, приниження, навіть брудна лайка, яка наносить дискомфорт); економічне (тотальний контроль за фінансами, коли інша особа не може впливати на формування бюджету, на те, куди кошти йдуть, контроль за особистими речами іншої особи, коли я не можу їх подарувати, заборона або примус працювати чи навчатися). І четвертий вид насильства – сексуальне. Дуже добре, що воно теж визначено нашим законодавством, бо довгий час вважалося: жодного сексуального насильства у родині бути не може, це – виконання подружніх обов’язків. Але це не зовсім так. Сексуальне насильство – це примус до сексуальних відносин, які неприйнятні для іншої особи.

Контакти установ, куди можливо звернутися за допомогою у разі вчинення домашнього насильства та торгівлі людьми

Національна поліція  – 102

Урядова «гаряча лінія» 15-47 з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей (цілодобово, анонімно, безкоштовно, конфіденційно)

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства

0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, анонімно, безкоштовно, конфіденційно)

Національна дитяча «гаряча лінія»

0 800 500 225 або 116 111 (з мобільного) (анонімно, безкоштовно,конфіденційно, з 12:00 до 16:00)

Національна безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

527 або 0-800-505-501 (безкоштовно, конфіденційно, пн.-нд. з 08:00 до 20:00)

Телефон довіри 15-50 або 068-718-59-82 (анонімно, безкоштовно, конфіденційно, з 09:00 до 18:00 (перерва з 13:00 до 14:00))

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

(0412) 47-01-28 (пн.-чт. з 08:00 до 17:00, пт. – з 08:00 до 16:00)

Всеукраїнська «гаряча лінія» з надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103

Також за допомогою можна звернутися до департаментів/ управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських, селищних та сільських рад; місцевих центрів соціальних служб, служб у справах дітей тощо.

! Пам’ятайте, ви маєте право на безпечне місце перебування.

! Пам’ятайте, ви маєте право на безоплатну правову допомогу.

Не забувайте, що домашнє насильство – це злочин!!! За нього передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.